#STRAJK KOBIET w Kętrzynie – Magna Masuria

O godzinie 18:00 przed Ratuszem Miejskim w Kętrzynie zebrało się około dwóch i pół tysiąca osób, w większości kobiet, które zamanifestowały czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. Na reakcje nie trzeba było czekać długo i przez ostatni tydzień w całym kraju odbywają się protesty kobiet pod hasłem #piekłokobiety czy #strajkkobiet.

W Kętrzynie zebrało się około dwóch i pół tysiąca manifestantów, którzy wykrzykując antyrządowe hasła w pokojowy sposób przemieścili się spod Ratusza Miejskiego pod siedzibę kętrzyńskiego PiS-u. Pod siedzibą PiS-u ustawiono wiele zniczy oraz transparentów. Przez moment wykrzyczano kolejne antyrządowe hasła, po czym cała manifestująca „grupa” mieszkańców Kętrzyna skierowała się ponownie w stronę miejskiego ratusza. Wsparcie manifestującym w większości kobiet okazali Ratownicy Medyczni. Protestowali za pomocą sygnałów dźwiękowych. Również wśród manifestantów pojawili się kibice lokalnych drużyn, którzy odpalili race i wsparli kobiety w gardłowych antyrządowych okrzykach. Kętrzyńska policja sprawnie zabezpieczyła cały pochód ludzi, którzy pokazali jak może przebiegać wspaniała manifestacja o prawa kobiet.

Część mieszkańców Kętrzyna nieprzychylnie spoglądała na osoby pilnujące kościołów w centrum miasta. Nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów wskazujące ataki na kętrzyńskie świątynie.

To pierwsza w historii Kętrzyna tak duża i liczna manifestacja. Cieszymy się, że nigdzie w tłumie ludzi nie pojawili się „samozwańczy” liderzy, którzy chcieliby wypłynąć na sprawie #stajkukobiet.

23 thoughts on “#STRAJK KOBIET w Kętrzynie

  1. Dokładnie, nie siejcie propagandy. Żaden kibic Granicy Kętrzyn nie wspierałby organizacji, która postuluje przerywanie ciąży na żądanie, wspieranie Antify i skrajnie lewicowych środowisk. Sugeruję edycje tej wiadomości.

 1. Kibice lokalnej drużyny chyba MKS Korsze albo Orlęta Reszel. Granica Kętrzyn zawsze po prawej stronie(nie mylić z hołociarstwem pisowskim!)

 2. Pod kościołem to stały pizdeczki udające ONR, które nawet nie znają rozwinięcia tego skrótu. Prawdziwi kibice Granicy byli w tłumie ze swoimi kobietami, którzy je wspierali. Jestem jednym z nich, a nie jakimś tam jałmużnikiem czekającym do któregoś tam po 500+ kaczki. Jesteście śmieszni, pseudo-nacjonaliści, którzy w rękach kaczki i czarnej mafii będziecie lizać im dupska. Wstyd! Powinniście rzucić szaliki tego zacnego klubu jakim jest KKS GRANICA KĘTRZYN!!! PONAD PODZIAŁAMI!!! NIE W RĘKACH PISUARU I CZARNEJ KOŚCIELNEJ MAFII!!!

  1. W tych manifestacjach szły transparenty mieszkam w Polsce dla beki więc zastanów się kto manifestuje
   Wspierałeś swoją kobietę w czym?
   Że nie można rządzić jej…. a ona może dawać i zabierać życie bo to jej dziecko
   ABSURD

 3. W każdej demokracji istnieje prawo do demonstracji i każdy może swoje niezadowolenie w ten sposób okazać.
  Tylko jest pytanie ,czy w czasie zagrożenia epidemiologicznego z jakim mamy do czynienia w naszym Państwie ta forma protestu powinna być stosowana !?
  Pragnę zauważyć,że chociaż Pan zachował umiar w ocenie ilości demonstrantów, proponuje aby udzielił Pan korepetycji z algebry Panu Majchrzakowi.
  Nie dziwię się iż służby kętrzyński tak się zachowywały(ponieważ powszechnie wiadomo jakie są sympatie polityczne tego srodowiska) ,chociaż mam wielka watpliwosc czy to jest ich rola oraz czy można to nazwać odpowiedzialnością zwazywszy że mamy szczyt pandemie.
  Nasuwa się również pytanie o udzieleniu zezwolenia na przeprowadzenie tej formy protestu w tejże dramatycznej sytuacji epidemiologicznej tu musiała być zgoda Burmistrza Miasta.

 4. Brawo wszysykim, którzy wyszli protestować.Kobiety są filarem naszej ojczyzny i powinne być traktowane z wielkim szacunkiem.A jeżeli członkowie Pis tego nie rozumieją to nie powinni rządzić tylko zająć się swoją edukacją Pozdrawiam

 5. Panie Redaktorze. We wczorajszej manifestacji brali udział (oczywiście w mniejszości) także rodzice młodych osób oraz seniorzy wspierający ich postulaty. Jestem seniorem i brałem udział. Pozdrawiam i życzę młodym zwycięstwa w swoich dążeniach do wolności wyboru.

 6. Prawdziwy kibic weź spokojniej odetchnij przed komputerem i nie mieszaj kibiców Granicy. Odpowiadasz sam za siebie! Nie mieszaj nas w polityke, protest – ok, ale nie będzie miejsca dla niszczenia pomników i innych zabytków przez pedałów, antife, które podpinają się pod protesty.

  1. Wasza obecność przed drzwiami kościoła w kominiarkach, z ćwiekowanymi rękawicami, gotowi do bitki, jest bez porównania bardziej niszcząca dla tego kościoła niż jakikolwiek chuligański wybryk, napis na murze czy cokolwiek podobnego.
   Bo mury można naprawić a wizerunek upadku autorytetu kościoła, który musi przed ludźmi odgradzać się radykalnymi bojówkami zostanie już na zawsze.

 7. No tacy z was obrońcy NARODU, antifa w Kętrzynie? Jesteście tak śmieszni, że szkoda na was słów. Przybieracie imiona prawdziwych Polaków czy królów Polski. Hańbicie ich! Polska za tych królów była bardziej światła niż wy teraz. Panowała wszelka tolerancja. W Kętrzynie szukacie lewaków, gdzie w tłumie ludzi byli ludzie młodzi, starsi, kobiety, mężczyźni, ludzie pracujący i niepracujacy. Ludzie, którzy mają dość obecnej władzy. Pokazali klasę, a wy stojący pod kościołami boicie się nieistniejącej antify kętrzyńskiej. Większej ściemy nie słyszałem. Przyznajcie się, że brakuje wam wpierdolu. Jak tacy z was bojowy kibice to poskaczcie w centrum Olsztyna z szalikami KKS-u, wtedy potłuczcie się z lewackimi olsztyniakami, a od Kętrzyna odpier…. się i zacznijcie myśleć mózgiem a nie słowami kaczki i czarnej mafii.

 8. WITAJCIE
  Drodzy mieszkańcy mojego rodzinnego kochanego Miasta KĘTRZYN tu się urodziłem i wychowałem w rodzinie o korzeniach katolickich od najmłodszych lat wpajano mi czym jest życie a czym śmierć. Od paru lat mieszkam za granicą ale staram się być na bieżąco co dzieje się w moim KOCHANYM KĘTRZYNIE . Czytając komentarze po wczorajszym spotkaniu pod ratuszem a potem pochodem pod biuro PIS w Kętrzynie jestem zażenowany wasza obłudą. Wszystkim tym co byli wczoraj na spotkaniu pod ratuszem, i tym co tak samo myślą jak oni na temat ABORCJI zadaje wam 2 proste pytania
  1 CZY ŻYCIE POCZETE W ŁONIE KOBIETY TO JEST EMBRION CZY KSZTAŁTUJĄCY SIE CZŁOWIEK ? KTÓRE TO MALUSIE DZIECKO KOBIETA NOSI W OKRESIE CIĄZY POD SWOIM SERCEM
  2 CZYM JEST DLAWAS aborcja ? aborcja DLAZABUJSTWEMMNIE JAKO KATOLIKA JEST NICZYM INNYM JAK ZBRODNIĄ , MORDERSTWEM
  A to w POLSCE jest karane odpowiedzcie sobie sami na te pytania we własnym duchu i sumieniu
  ZYCIE POCZĘTE TO CZŁOWIEK A NIE MASKOTKA KTÓRA MI SIĘ NIE PODOBA MOGĘ USUNĄC

  1. Darku chyba nie rozumiesz dlaczego ta demonstracja była. Nie chodzi o popieranie aborcji jak to przedstawia TVPiS czy bez kościoł A chodzi o prawo do wyboru które zostało ograniczone do Max. Chodzi o ograniczenie prawa. Sądzisz że rodzice dziecka którzy stają przed dylematem usunięcia ciąży zagrożonej smiercia płodu lub zaraz po porodzie mają prosta decyzje? Uważasz że czas 9 miesięcy oczekując na śmierć zamiast na narodziny jest okresem przyjemnego wyczekiwania? To nie chodzi o zespół Downa jak to przedstawia TVPiS A o plod niewyksztalcony bez organów pozwalających żyć poza macicą. Kobieta to nie inkubator kobieta to żyjąca osobą która ma prawo do decydowania o swoim ciele!

  2. Darku skoro żyjesz za granicą i jest Ci tam dobrze. Wysil się choć przez moment i zapytaj jak jest tam? Czy tam pod tym względem kobiety mają wolny wybór? Po co tam mieszkasz? chcesz korzystać z prawa wolności za granicą a popierasz ograniczenie takiego prawa w Polsce? To może ograniczymy prawo do wyborów w Polsce takim Polakom którzy sa na emigracji? Może wówczas zrozumiesz to jest ograniczenie Tobie prawa? Prościej się nie da. Zrozumiałeś?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *