Szkolenie na operatora drona – Magna Masuria

Od czego zaczęła się moja przygoda?

Jakiś czas temu zafascynowałem się dronami, tym jak można nimi latać, jakie materiały można z nich nagrywać, jakie są pożyteczne i ogólnie jak działają. Stwierdziłem, że dobrze byłoby mieć takiego drona. Zagłębiłem się, więc w szczegóły, co potrzeba, żeby takowym dronem móc latać. W poszukiwaniach dowiedziałem się, że aby móc zostać operatorem drona muszę posiadać specjalne kwalifikacje oraz papiery potwierdzające ukończony kurs. Zacząłem, więc szukać podmiotów, które się tym znajdują i tak trafiłem na Pana Artura Aleszczyka, który takowe szkolenia prowadzi.

Przeczytałem całą stronę od góry do dołu, okazało się, że Pan Artur prowadzi szkolenia nie tylko w Białymstoku, ale otwarty jest również na teren Kętrzyna, Giżycka, Ełku. Postanowiłem wykonać telefon. Zadałem mnóstwo pytań, które mnie intrygowały oraz którymi chciałem sprawdzić czy faktycznie Pan Artur jest specjalistą w tej dziedzinie. Dostałem bardzo rzeczowe i merytoryczne odpowiedzi, postanowiłem zapisać się na kurs.

Jak wyglądał kurs?

Wpierw odbyło się szkolenie teoretyczne, które dopasowane było dniami oraz godzinami do takich, które mi odpowiadały. Rozbite było na 5 godzin dziennie przez 2 dni. Oprócz suchej teorii dostałem wszystkie potrzebne materiały, aby bez problemu zdać egzamin końcowy potwierdzający moją wiedzę teoretyczną. Następnie przyszedł czas na praktykę. Podobnie jak w przypadku teorii, praktyka odbyła się w dniu, który najbardziej mi odpowiadał. Na miejscu bardzo szybko i sprawnie dowiedziałem się, jak wygląda praktyczna obsługa drona, co dokładnie trzeba zrobić, aby móc bezpiecznie latać i dzięki temu mogłem zaczynać szkolenie z latania. Dzięki sprawnemu tłumaczeniu oraz cennym wskazówkom w zaledwie jeden dzień uzyskałem odpowiednie umiejętności, aby móc zakończyć szkolenie.

Kurs sam w sobie oceniam bardzo pozytywnie, podobnie jak pracę Pana Artura, ponieważ szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że będzie aż tak pozytywnym człowiekiem z tak wielką pasją do dronów. Całe szkolenie przebiegło szybko i sprawnie, jeżeli nie licząc przerwy pomiędzy teorią a praktyką to zajęło tylko 3 dni. Otrzymałem już wszystkie potrzebne dokumenty z Urzędu Lotnictwa Cywilnego, aby móc swobodnie latać dronem.

Jeżeli ktokolwiek z Państwa zastanawiał się nad zrobieniem kursu na operatora drona, z czystym sercem polecam szkolenie u Pana Artura.

Link do strony, gdzie można dowiedzieć się więcej:

Strona internetowa

Link do strony facebook:

Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *