TEMAT TYGODNIA: II ROK NIEDZIÓŁKI – Magna Masuria

Wielkimi krokami zbliża się listopad 2020 roku, a tym samym minie drugi rok rządów Niedziółki, jako burmistrza Kętrzyna. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się największym projektom i dokonaniom Niedziółki oraz jego „specjalistów”. Czy zmiana władzy na stanowisku burmistrza dobrze wpłynęła na Kętrzyn? Czy miasto ruszyło do przodu? Czy może Kętrzyn czeka kryzys ekonomiczny?

MIASTO ZROBIŁO SIĘ BRUDNE

Nie ma co ukrywać, że od zmiany władzy w Kętrzynie, coś się zmieniło. Zrobiło się bardziej szaro i ciągle narzekano na rozrzutność poprzednika. Burmistrz Niedziółka prawdopodobnie nie spaceruje ulicami Kętrzyna i nie widzi tego, że na chodnikach jest zwyczajnie brudno. W tamtym roku mieszkańcy uskarżali się na chodniki pełne liści. W lato na trawniki, które zarastały chwastami. Przepełnione śmietniki na weekendy i problemy z odbiorem odpadów. Problem leży w zarządzaniu? Ostatnie materiały prasowe stworzone przez sprzyjające Niedziółce media jasno wskazują czyja jest wina w tej kwestii.

GDZIE TE 30 MIEJSC PRACY?

Niedziółka może to określić, jako sukces! Tak pojawiły się te miejsca pracy. Niestety dla naszych przyjaciół za wschodniej granicy. Zatrudnianie kętrzynian w Kętrzynie jest czymś z pogranicza rasizmu. Niejednokrotnie przytaczaliśmy tę tezę Niedziółki w starszych materiałach prasowych. Czy w Kętrzynie będzie więcej miejsc pracy? Na razie wszystko wskazuje na to, że ich ubędzie.

WYDAJE WIĘCEJ

Niedziółka cały czas gadał, że Hećman wydaje więcej. Możliwe, że tak było, ale kiedy Niedziółka przyzna, że wydaje tych pieniędzy więcej? W ciągu dwóch lat zadłużenie miasta wzrosło z 33 milionów do 37 milionów. Ile w tym roku nam jeszcze dołożą? Czy do końca kadencji przekroczymy 50 milionów złotych zadłużenia? Wtedy Kętrzyn nie będzie miał szans na poważne inwestycje.

NIEPRZEMYŚLANE INWESTYCJE

Ogród Zapachów czy skutery miejskie. Tak, te inwestycje są nieprzemyślane pod kątem użyteczności dla mieszkańców Kętrzyna. Nie przeprowadzono odpowiednich konsultacji w tej sprawie. Kupiono je chyba tylko po to, aby się polansować w mediach.

CIĄGŁA WALKA W SĄDZIE

W szkołach rządy Niedziółki będą opisywać prawdopodobnie, jako wieczna walka w sądzie z poprzednikami byłego burmistrza. Nieumiejętność zwalniania i odwoływania pewnych osób poskutkowała pozwami i przegranymi w sądzie. Na razie w sądzie wygrało kilka osób, lecz ciągle tych pozwów przybywa. Również na konto Niedziółki można dopisać przegrane sprawy prokuratorskie w sprawie Stadionu, a Najwyższa Izba Kontroli bardzo krytycznie wypowiedziała się w swoim raporcie o obecnym burmistrzu – o tym napiszemy wkrótce.

POPRZEDNIK ZACZĄŁ, ALE TO MÓJ SUKCES!

Pomimo ścigania poprzednika za „megalomanie i mocarstwowość” w prokuraturze Niedziółka zaczął lansować się na tych inwestycjach. Wielka pompa z rewitalizacją kętrzyńskiego zamku czy szumne fotorelacje ze Stadionu Miejskiego. Niestety, nie było słowa podziękowania, tylko przypisanie sobie sukcesu. Niedziółka na razie nie zbudował niczego, czym mógłby się pochwalić – a te 300 metrów ulicy Rynkowej wygląda jak bubel budowlany.

KIEDY W KOŃCU OBWODNICA?

Będąc przy inwestycjach mieszkańcy Kętrzyna pytają, kiedy w końcu inwestycja. My również śledzimy tą wielką i przyszłościową inwestycję dla Kętrzyna. Niedziółka niestety na swoich konferencjach prasowych chyba rzucał puste słowa na wiatr. Koncepcji obwodnicy jak nie było tak nie ma, a przetarg w Zarządzie Dróg Wojewódzkich na sam projekt został przerzucony na czas nieokreślony. Czy doczekamy się obwodnicy albo chociaż samego projektu? Jeżeli przez dwa lata nikt nie znalazł się do złożenia oferty na projekt, to przez kolejne lata też pewnie nikt tego nie zrobi. Według Krzysztofa Hećmana temat obwodnicy i inne obietnice wyborcze „były oszustwami wyborczymi”.

Jak państwo oceniają drugi rok rządów Niedziółki na stanowisku Burmistrza Kętrzyna? Serdecznie zapraszam do komentowania tej sprawy i wyrażania swojej opinii w komentarzach.

40 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: II ROK NIEDZIÓŁKI

  1. Ten stadion to był strzał w dziesiątke tylko potrzebny był odpowiedni menager, kóry zająłby się promocią.Przeciesz tu mogłyby się rozgrywać zawody krajowe.A jeśli chodzi o górkę poznańską to ten teren należy do Nadleśnictwa Srokowo

   1. Właśnie dobry gospodarz nas oszukał z tą górką. Obiecywał w projekcie zagospodarowanie gorki wraz z parkiem A w lądował cała kasę w park . Nigdy nie pytając o to czy cokolwiek można zrobić na górce.

 1. 2 lata siedzi a dla ludzi z listy czekających na mieszkanie nie zrobił nic dał do niczego nadające się mieszkania za remont po prostu śmiech na sali. Gdzie mieszkania plus? O tym cisza. Ten burmistrz to totalna porażka. Za hecmana to chociaż się coś budowało a tu kompletnie nic się nie dzieje.

  1. Budowalo się stadion pomost przystan park zabaw zamiast adaptacje gorki poznańskiej i apartamentowiec więc zamieszkaj tam przecież budowalo sie

   1. Janina a dlaczego ty korzystasz z tego przeciez to Hećman wybudował? Każdy tylko narzeka że za drogo, po co taki stadion przedszkole, park rozrywki. Weź się jeden z drugim za robotę zrób coś dla tego miasta. Ryszard Niedziółka nic pozytywnego dla miasta i mieszkańcom przez te dwa lata nie zrobił, wróć Park zapachów wszelkich to tylko jego wizytówka zresztą bardO kiepska. Mieszkania Hećman budował, częściowo remontował a Niedziółka co zrobił w tym temacie – nic. Dwa lata stracone. Musimy go odwołać szkoda czasu!!!!!!

 2. Panie Redaktorze, do pełni obrazu brakuje informacji na temat:
  1. stanu spółek miejskich (tam sojusznicy zdrowo się rozgościła),
  2. na jakim etapie jest remont drogi do Giżycka (chociaż bardziej to w gestii starostwa, ale miasto też powinno mieć swoje zdanie na ten temat),
  3. Ten stadion, to wreszcie działa????, czy tylko murawa jest wykorzystywana??
  4. zamczysko działa?
  5. kto i za ile przytuli ośrodek w Przystani??
  No i najważniejsze – jakie plany na kolejne 3 lata? – coś sensownego zbudujemy, zmienimy, wyremontujemy?

 3. Maciej -chwalił się ogrodem zapachów. Tylko jak sięgnąć pamięcią tam było bardzo duże wysypisko śmieci i wiecznie dym unosił się nad wysypiskiem. ’
  Maciej wracaj skąd przybyleś.

 4. Czas na zmiany.
  A czym jest gorszy Pan Ćwik kętrzyniak od Wróbla?
  A co Pan radny Ćwik nie może być z-ca Burmistrza Miasta ?

  1. Ćwik to jest kłamca i tchórz. Spowodował wypadek motocyklem rok temu a winę za wypadek chciał przerzucić na pokrzywdzonego w tym wypadku. Do tego nie padło nawet raz słowo przepraszam. To jest postawa policjanta i radnego, który chciał pod dywan zamieść sprawę. Do tego nie mieszka w Kętrzynie tylko w starej różance. Jego mandat to nieporozumienie bo to cham i prostak.

 5. Panie redaktorze a co z wyjazdami szefa PUPu. Dokończcie ten temat, bo to trochę niepoważne, że mieszacie, mieszacie bez dowodów a potem cisza……….

 6. W sprawie wotum jest po zamiatane, niestety ale Pis się sprzedal, dogadał – jak to woli -z asami a i ptaszki zostają. Kochani przestańcie mówić potencjale PiS-u bo jego nie ma, jest tylko linia biznesowo towarzyska a i teraz to tylko szyld do kasy.Milego dnia

 7. „do felczera”.
  PIS Ketrzynski ma się dobrze, wkrótce pogoni Macieja do Wydmin i Rysiek będzie pod konrolą i wykonywał polecenie i realizował program PISu a nie zachowywał się na sesji rady jak pajac „pomidor” .

 8. Skarbnik miasta Kętrzyn Iwona Kozłowska bardzo bliski współpracownik Ryśka Niedziółki rezygnuje ze stanowiska? Czy wiecie coś więcej? Jest tak bardzo źle w mieście??

 9. Czy W związku z rezygnacją Iwony Kozłowskiej ze stanowiska skarbnika miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka poprosił o pomoc w prowadzeniu finansów byłego skarbnika W. Litwinowicza? Ktoś coś wie??Proszę o komentarz.

 10. Panie i Panowie a jakie kadry ma Ryszard Niedziółką ? Jak fachowców doświadczonych zwalnia z pracy począwszy od starostwa powiatowego a następnie przegrywa sprawy w Sądach publicznych i płaci odszkodowania pieniędzy podatników a powinien za nieudaczne decyzje zapłacić ze swojej kieszeń.

 11. A co robi kętrzyński PIS , akceptuje złe decyzje Ryśka fareleowca . Powinien dawno pogonić Maciej i obsadzić stanowisko kętrzyńskiej które na co dzień zna problematykę społeczności lokalnej.

 12. Chyba jest to pierwszy przypadek aby wskazany przez Burmistrza skarbnik zrezygnował ze stanowiska. Ale u Ryszarda Niedziółki wszystko możliwe!! Można zauważyć że już jego bliscy współpracownicy opuszczają go. Proponuję na stanowisko skarbnika- specjalistę do spraw finansowych Roberta Majchrzaka!!!!!

 13. Robercie, kiepski dziennikarzu i mały człowieczku- dlaczego nic nie robisz z podłymi wpisami o redaktorze ketrzyn info 24. Latasz i biadolisz, jak ktoś powie ,coś o tobie, skarżysz się i wypłakujesz. A pozwalasz na tak podłe określenia o drugim człowieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *