TEMAT TYGODNIA: Książek i Zarząd SM “Pionier” drenują kieszenie mieszkańców Spółdzielni? – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Książek i Zarząd SM “Pionier” drenują kieszenie mieszkańców Spółdzielni?

23

Redakcja info-Kętrzyn24.pl dotarła do kolejnych niepokojących informacji ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Mieszkańcy Spółdzielni „Pionier” przed Świętami Wielkanocnymi otrzymali listy od Zarządu SM „Pionier” informujące o podwyżce czynszu za mieszkania.

Informacja felerna i wzbudzająca skrajne niezadowolenie wśród mieszkańców Spółdzielni „Pionier”. Uzasadnienie tej podwyżki sformułowane jest tak, aby prosty mieszkaniec nie mógł zrozumieć „skąd” i „po co”. Długa i obszerna treść wyjaśnień sprawiła, że nic nie wynika z tego niezrozumiałego tłumaczenia. Jednak czytając to pismo jedno jest pewne – mieszkańców Spółdzielni „Pionier” czekają KOLEJNE PODWYŻKI.

W 2017 roku, gdy funkcję prezesa SM „Pionier” obejmował Arkadiusz Książek średni czynsz miesięczny za mieszkanie 50m2 wynosiło 330 złotych. Po 5 latach sprawowania władzy nad spółdzielnią czynsz tego lokalu wynosi już 430 złotych, a od lipca 440 złotych. Oznacza to, że mieszkańcy SM „Pionier” zapłacą o 1200 złotych rocznie więcej niż za czynsz w 2017 roku. A jak wynika z treści uzasadnienia to nie ostatnia podwyżka zafundowana mieszkańcom Spółdzielni.

O podwyżce czynszu zadecydowała Rada Nadzorcza podejmując Uchwałę 6/2021 Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie. Wniosek o podwyżkę wynoszącą 70 złotych miesięcznie wniósł Arkadiusz Książek. Cała Rada zagłosowała za zaproponowaną podwyżką. Do Rady Nadzorczej SM „Pionier” w Kętrzynie należą:  Sławomir Piskorz (Przewodniczący), Tomasz Lenkowski (Wiceprzewodniczący),  Ewa Dziekońska-Piłat (Sekretarz ) oraz członkowie Rady Nadzorczej – Stanisław Krawczyk, Piotr Zalewski, Lucyna Aleksandra Michalczyk, Tadeusz Ścibek, Lech Lisowski, Henryk Skórka.

Przypomnijmy, że w skład Zarządu SM „Pionier” wchodzą: Arkadiusz Książek (Prezes Zarządu), Anna Nahorna (Członek Zarządu), Dariusz Józef Powroźnik (Członek Zarządu).

KOMENTARZ REDAKTORA:

Moim zdaniem prezes Książek wręcz uwielbia być w centrum uwagi. Lubi chyba również być na językach wszystkich mieszkańców Spółdzielni. Pokazuje również, że jest najgorszym Prezesem SM „Pionier” od początku istnienia Spółdzielni w Kętrzynie. Swoje oblicze pokazał popadając w szeroki konflikt z mieszkańcami ul. Wojska Polskiego 4 i 6, który co ciekawe, znów się zaostrza. Przypomnijmy, że za plecami Rady Nadzorczej oraz mieszkańców podjął decyzję o wydzierżawieniu parkingu prywatnej firmie z Gdańska, co szeroko komentowaliśmy w artykule: Komu służy Książek? Interesom czy ludziom.

Na sam koniec pytanie do czytelników: co państwo sądzą o Radzie Nadzorczej i Prezesie Książku? Czy potrzebne są zmiany w Spółdzielni? Czy Rada Nadzorcza działa w interesie mieszkańców czy wręcz przeciwnie? Zapraszam do komentowania tej sprawy.

23 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Książek i Zarząd SM “Pionier” drenują kieszenie mieszkańców Spółdzielni?

 1. Jak się spóldzielcy i mieszkańcy się zorganizują i nie pozbawia ich władzy, która im dali, to dalej się beda bogacili Wróbel, Książek i Nahorna i kilku jeszcze żołnierzy Niedziólki.

 2. Spółdzielcy wystarczy aby zorganizawali się na tyle aby podziękować spółdzielni za współpracę. Odłączyli się pojedynczymi blokami od tej bandy i po takich odejściach spółdzielnia straci race bytu. Przecież z tych czyszow utrzymywani sa wszyscy od sprzataczek zaczynajac porzez majstow kierowników osiedli alej nadmuchanej administracji z ich wygodami w budynku kawką i gazetką zarządu na fotelu prezesa konczac.

 3. Tylko na to czeka Arkadiusz żeby bloki się odłączyły.
  To potrzeba czasu.
  Prosty sposób wybrać nową Radę Nadzorczą która będzie reprezentowała mieszkanców i Nowa Rada odwoła Książka z funkcji.

  1. Zgadza się. Tylko jest jeden warunek. Jak będzie walne zebranie to nie siedzieć w domu a w nim uczestniczyć. Jeżeli członkowie spółdzielni nie wezmą czynnego udziału w walnym, to Książek „nagoni” swoich, którzy zaopatrzą się w pełnomocnictwa swoich współwłaścicieli i pozamiata.

 4. Nie oceniam zasadności podwyżki czynszu w Spółdzielni ale warto wiedzieć, że w 2017 roku najniższa pensja wynosiła 2.000,00 zł w bieżącym już 2.800,00 zł. Pracownicy Spółdzielni też muszą otrzymywać wynagrodzenie zgodne z ustawą. No chyba, że winni z….. jak jeden uczony powiedział „za miskę ryżu”

  1. Ala myślisz łechtaczką ? pytam się grzecznie o jakiej misce ryżu Ty puszczasz bąka – niech ujawnią zarobki wielkiego łba to się okaże , że Prezydent to mały pikuś

  2. Dobry manager zamiast przenosić czynsze mieszkańcom znalazły nowe dochody lub oszczędności ze swojej działalności..

  3. Uważasz że w spółdzielni zarabiają najnizsza krajową? Napewno nie, więc podwyżki jeli były nie były z tej konieczności. Menger się kończy.

  1. prosta sprawa, trzeba sprawdzić sposób organizacji prztargów i SIWZ oraz założyć podsłuch na firmach startujących w przetargu

 5. Nic dziwnego że ludzie budują domy bo utrzymanie mieszkania jest droższe niż opłaty w domku. Niedługo nie będzie nas stać na opłaty. Bądź będziemy musieli wybierać opłaty czy jedzenie. To co się dzieje jest chore.

  1. Powroznik to się ustawil wieczny z-ca Prezesa Spoldzielni ,bądź członek Zarzadu i kasę klepie .
   Malzonka Mlgorzata Powroznik z d. Dombrowa
   wieczny Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego,nawet wladza PiS jej nie zmieniła.

 6. Trzeba przestać żale wylewać tylko przyjść na Walne Zgromadzenie i pogonić Dużego Łba i cała tę Rade Nadzorczą która nie nie robi poza braniem kasy i popieraniem władzy Prezesa!!!!!!

 7. A czy ktoś wie czy Anetę Nahorną łączy coś oprócz pracy z obecnym prezesem Arkadiuszem Książkiem???

 8. Czy Aneta Nahorna jest główną księgową i członkiem zarządu Spółdzielni Pionier w Kętrzynie? To jest ważne!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *