TEMAT TYGODNIA: Mieszkańcy SM „Pionier” mają dość Książka? – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: Mieszkańcy SM „Pionier” mają dość Książka?

6

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawił się post: „Drodzy Mieszkańcy. W związku z ostatnimi podwyżkami w SM Pionier i działaniem Rady Nadzorczej w najbliższym czasie będą zbierane podpisy pod wnioskiem o odwołanie Rady Nadzorczej Spółdzielni. Prosimy o wsparcie i obecność na walnym zgromadzeniu. Razem możemy wiele! To my ich wybraliśmy i to my możemy ich odwołać! W jedności siła!”

Autorami wpisu są najprawdopodobniej mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”, którzy mają zarówno dość Rady Nadzorczej jak i Zarządu Spółdzielni. Osoby reprezentujące interesy mieszkańców „Pioniera” w ostatnim czasie przegłosowali podwyżkę za czynsz. Jednak czy jest to jedyna ich kontrowersyjna decyzja w ostatnim czasie?

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Arkadiusz Książek prawdopodobnie dopuścił się naruszenia Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”, co może skutkować na najbliższym walnym zgromadzeniu odwołaniem go z funkcji prezesa. W marcu 2021 roku Książek bez żadnych konsultacji z mieszkańcami oraz bez podjęcia stosownej Uchwały oddał w dzierżawę kilka parkingów należących do Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”. Takiemu procederowi próbowali przeciwstawić się mieszkańcy bloków spółdzielczych przy ul. Wojska Polskiego 4 i 6. W długich negocjacjach z Książkiem uzyskali spółdzielcze karty pojazdu, które miały ich uprawniać do bezpłatnego parkowania. Niestety czas zweryfikował te karty i mieszkańcy od gdańskiej prywatnej firmy otrzymują mandaty za brak opłaty parkingowej.

Również wiele kontrowersji wśród mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” wzbudziła podwyżka za czynsz mieszkań. Rada Nadzorcza w pełnym składzie przegłosowała jednogłośnie podwyżkę oraz w uzasadnieniu do spółdzielców powiedzieli, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne podwyżki. Wzbudziło to niepokój wśród mieszkańców SM „Pionier”. Niektórzy zapowiedzieli odłączenie się od „Pioniera” i utworzenie wspólnot mieszkaniowych.

Jednym z ciekawych faktów również przemawiającym za prawdopodobnym odwołaniem Książka ze stanowiska może być nieprzemyślany zakup używanego sprzętu multimedialnego, który służy do produkcji Telewizji KTK. Przypomnijmy, że po szczegółowej analizie rzeczoznawców Spółdzielnia Mieszkaniowa zapłaciła o 50% więcej za sprzęt elektroniczny niż te urządzenia są warte w cenach rynkowych. Doprowadziło to do różnych represji wśród pracowników SM „Pionier”, a powinno się skończyć odwołaniem Książka.

Czekamy na walne zgromadzenie spółdzielców i uważnie będziemy przyglądać się przebiegowi tego zebrania. Do tematu wrócimy wkrótce.

6 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Mieszkańcy SM „Pionier” mają dość Książka?

 1. Stowarzyszenie Mieszkańców „Mieszkam-Płacę-Wymagam” w Kętrzynie opublikowało tabele z zestawieniami podwyżek na swojej stronie https://www.facebook.com/StowarzyszenieMieszkancowMPW.

  Przed podjęciem akcji zbierania podpisów prosimy o sprawdzenie jakie warunki prawne należy spełnić. Jeżeli nie będą spełnione to zarząd (Książek) odrzuci te podpisy, tak jak zrobili to wcześniej.

  Na ostatnim walnym ludzie prezesa uchwalali że mieszkańcy na zebraniach nie mają prawa zabierać głosu! Zwykłych mieszkańców na walnym było za mało, aby upomnieć się o nasze prawa.

  Rada nadzorcza nas zawiodła, nie broni naszych praw i interesów .

  Książek to wykorzystał i dlatego teraz mamy podwyżki opłat.

 2. Wszyscy, którym los spółdzielni mieszkaniowej leży na sercu i ich marzeniem jest, by funkcjonowała ona właściwie, a osoby zarządzające nią kierowały się wyłącznie dobrem spółdzielców, muszą wiedzieć, że tylko uczestnictwo w walnym zebraniu i wybranie do Rady Nadzorczej właściwych ludzi jest jedynym sposobem rozwiązania problemu. Nie ma innego sposobu na zaprowadzenie porządku i pozbycie się nieudaczników.

 3. Ja mam dość Książka, Niedziólki i Wróbla. Ludzie bez kompetencji i misji. Wróbel to szkodnik, pozer. Juz kilka razy pokszal prawdziwe oblicze skrywane za maską usmiechnietego lovelasa. Pozorne działania. Stracony czas. Propaganda za ktora stoi nagi krol. Kiedy to walne i referendum???

 4. A po co to odwoływać prezesa, wystarczy jak jest w budynku ponad 50% właścicieli usamodzielnić się i utworzyć wspólnotę mieszkaniową i po kłopocie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *