Tragiczny stan drogi Kętrzyn-Węgorzewo – Magna Masuria

6 stycznia ponownie Kętrzyn i okolice zasypało śniegiem, co odbiło się na kondycji dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Co chwilę za sprawą naszego portalu oraz portalu WM-998 informowaliśmy o zdarzeniach drogowych w naszym regionie – w większości przypadków powodem były trudne warunki drogowe.

W dniu dzisiejszym jedna z naszych czytelniczek fotograficznie zrelacjonowała nam drogę DW591 oraz DW650 na trasie Kętrzyn-Węgorzewo. Na asfalcie lód i delikatna warstwa śniegu. Nic nie zostało odśnieżone, nie było na drodze żadnej piaskarki. Wyjeżdżone lodowe koleiny, a po drodze samochody jadące bardzo powoli w obawie przed wpadnięciem w poślizg.

Po raz kolejny pokazujemy, że stan regionalnych dróg jest tragiczny, a nasi przedstawiciele na szczeblach lokalnych samorządów czy sejmiku województwa nie interweniują wobec zapewnienia bezpieczeństwa lokalnym mieszkańcom. Warto przypomnieć wypowiedź dyrektora ZDP w Kętrzynie: – działania zimowego utrzymania dróg mają łagodzić skutki zimy, a nie je likwidować.

Tylko jak je łagodzić skoro takich działać nie widać również na drogach powiatowych? Co państwo sądzą o tej sprawie?

13 thoughts on “Tragiczny stan drogi Kętrzyn-Węgorzewo

  1. Pracę Dyczkowskiego to akurat widać. Gorzej z tym Spadochroniarzem od dróg powiatowych (Wylądował w Kętrzynie za Niedziulki

 1. …faktycznie szklanka na jezdni. Szczególnie od Solanki. Drogą zarządza Wojewódzki Zarząd Drugi… Jak coś się stanie, to będzie typowa gadka, że niedostosowanie prędkości do warunków na drodze – prośba do drogowców-zapewnijcie nam kierowca chociażby minimalne warunki, dajcie nam szansę…

 2. Aktualizacja na godzinę 13,30 – dwie karetki i OSP Srokowo na sygnale pojechały w stronę Kętrzyna (ze Srokowa) oby to nie był wypadek…

 3. Wielokrotnie dzwoniłam ,,z drogi,, doZarządu Dróg, proszę zadzwonic i posłuchac co mają do powiedzenia. Tłumaczenia są żennujące. Najszybsza reakcja była jak zadzwonilam na policję informując o stanie drogi, przewaznie w drodze powrotnej bylo juz posypane.

 4. Jeżdżę tą drogą od kilku dziesięciu lat. Zmieniają się epoki ustroje, lata lecą, ba nawet zmieniono status tej „drogi”. I co i nic. Tak jak drzewiej mijają mnie pługopiaskarki z podniesionym lemieszem pługa śnieżnego i wyłączonym napędem piaskarki. A kilometry i godziny pracy lecą. Za czasów PRL wiadomo było ,że się kradnie paliwo, bieda itd. Ale dziś w dobie GPS chyba łatwo sprawdzić co i jak robi zleceniobiorca usługi. Niestety Kętrzyn nie ma szczęścia do administratorów tej drogi. W swojej naiwności myślałem ,że za remontem nawierzchni ze środków unijnych przyjdą nowe (lepsze) standardy zarządzania tą arterią. Płonne nadzieje. I tu kamyczek do ogródka Policji Państwowej. Przecież codziennie patrolują tą trasę i w trosce o bezpieczeństwo kierowców i nie tylko powinni monitować stosowne służby o zagrożeniach tam występujących. Bezpieczeństwo i prewencja to nie tylko mandaty w Sińcu. To tak nie działa.

 5. To chyba juz jakies zarzuty za sprowadzenie zagrozenia zycia i zdrowia wielu osob ktos powinien dostac … bo to jest dramat co dzieje sie na drodze

 6. Za sprowadzenie zagrożenia życia i zdrowia CBŚ powinno sie dobrze przyjrzeć dla dyrektora Zarządcy Dróg Wojewódzkich. Jaki ma nadzór nad podmiotami które wygrały przetarg na utrzymanie w należytym stanie dróg – odśnieżanie. A jak nie wywiązuje sie należcie z obowiązków , to niech zrezygnuje z funkcji dyrektora.
  My podatnicy mam czekać, aż się stanie najgorsze? Wystarczy już, że panuje pandemia COVID

 7. Może PAN Redaktor zwróci sie pisemnie do dyrektora ZDW pana Dyczkowskiego o udostepnienie numeru telefonu , gdzie ma podatnik dzwonić i informować o trudnej sytuacji NA DRODZE.

 8. Tym razem napiszę krótko, bo sytuacja wydaje się jednoznaczna. Podmiotem przestępstwa drogowego może być każdy uczestnik ruchu, a także inna osoba zobowiązana do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu pojazdów, do troszczenia się o konserwację i naprawę szlaków komunikacyjnych oraz o ich właściwe oznakowanie, utrzymanie i odpowiednią sygnalizację.

 9. Najnowsze tłumaczenie odbierającego telefony: „skoro jest zima to musi być ślisko”. Wiele razy widzieliśmy jak jechała piaskarka po tej drodze z podniesionym lemieszem pługa i wyłączoną piaskarką. Pytanie, po co???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *