UNIKALI WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI. POSZUKIWANI TRAFILI ZA KRATKI – Magna Masuria

UNIKALI WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI. POSZUKIWANI TRAFILI ZA KRATKI

0

Policjanci z Korsz ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Zarówno 27 i 36-latek zostali przewiezieni do zakładu karnego gdzie zasądzone kary spędzą za kratkami.

W piątek (01.10.2021) o godz. 16:00 policjanci z Komisariatu Policji w Korszach w trakcie wykonywania czynności służbowych w jednej z miejscowości w gminie Korsze zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę będącą w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości. Podczas legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany przez kętrzyński sąd. 36-latek zgodnie z wydanym nakazem został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W sobotę (02.10.2021) został przewieziony do Zakładu Karnego w Barczewie gdzie najbliższe 8 miesięcy spędzi za kratkami za ponowne popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości.  

Również w piątek (01.10.2021) około godz. 19:00 policjanci z Korsz ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gmin Korsze może ukrywać się mężczyzna, który jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Pod ustalony adres pojechali policjanci. Mężczyzna wiedział, że powinien zgłosić się do zakładu karnego, bo w przeciwnym razie zawiozą go tam policjanci. Dlatego też sukcesywnie unikał funkcjonariuszy. Mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego poszukiwany był na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. 27-latek ma do odbycia karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem. Mężczyzna w sobotę (02.10.2021) został przewieziony do wyznaczonej jednostki penitencjarnej gdzie odsiedzi zasądzoną karę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *