WAŻNY TEMAT: Coraz większy „ból głowy” starostów w sprawie PUP? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Coraz większy „ból głowy” starostów w sprawie PUP?

35

O coraz większym „bólu głowy” mogą mówić kętrzyńscy starostowie w kontekście Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Sprawy mobbingu w PUP nie udało zamieść się pod dywan, a sprawa trafiła do Sądu – o szczegółach napiszemy wkrótce. Jak wiemy starosta Kochanowski w ostatnich wystąpieniach na sesjach Rady Powiatu w Kętrzynie jasno określił się po której ze stron stanął w całym sporze i nie ukrywał zadowolenia z postanowienia prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Mrągowie. Na nieszczęście starosty jak i dyrekcji PUP sprawa nie zakończyła się i ma dalszy swój ciąg, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Jak wiemy sprawą mobbingu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie interesują się parlamentarzyści z prawie wszystkich obozów politycznych. Swego czasu sprawą żywo był zainteresowany Jarosław Kaczyński oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej – Marlena Maląg, ale również lokalni parlamentarzyści z Warmii i Mazur: Monika Falej, Urszula Pasławska oraz Marcin Kulasek z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk.

Teraz do tej grupy parlamentarzystów dołączył Paweł Papke, który 1 sierpnia br., złożył w ramach interwencji poselskiej dwadzieścia pytań dotyczących między innymi wynagrodzenia dyrektora PUP, jakie działania podjął starosta po miażdżącym protokole Państwowej Inspekcji Pracy oraz o szczegóły pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Działania podjęte przez posła na Sejm RP Pawła Papke są skutkiem docierających do niego alarmujących sygnałów związanymi z oskarżeniami o stosowanie mobbingu na pracowników PUP w Kętrzynie.

Pytania te są bardzo ciekawe, a odpowiedzi na nie będą równie interesujące. W momencie kiedy uzyskamy do nich dostęp to na pewno opublikujemy je na łamach naszego portalu.

35 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Coraz większy „ból głowy” starostów w sprawie PUP?

 1. PiS działał w sprawie PUP” jak należysz do PiS to ci włos z głowy nie spadnie” i tu duży udział w tym mieli panie i panowie Posłowie PiS z naszego regionu. Urzędnicy z PUP odchodzili z dużym stażem pracy, ludzie wykształceni bez perspektyw możliwości zapewnienia sobie innej pracy ale z powodu ratowania swojego życia i zdrowia co trwa do dnia dzisiejszego. O całej tej sprawie wiedział również Pan Wojewoda Artur Chojecki i też z tym nic nie zrobił !!
  Starosta kętrzyński na Sesjach nawet nie wspomniał publicznie o miażdżącym protokole Państw.Insp.Pracy cały czas bronił swojego starego kolegi z PUP a powinien pan przestrzegać prawa i sprawiedliwości jak również w kwestii częstych nieobecności Pana kolegi w pracy który w tym czasie zajmował się dodatkowym zarabianiem pieniędzy !!!!
  Może przy okazji zajmie się Pan publiczną służbą zdrowia o którą mieszkańcy prosili wielokrotnie bez echa !!!
  Dlatego też będziemy głosować na Panią Poseł Urszula Paslawska !!!
  Także inni Posłowie lokalni z Warmii i Mazur p. Monika Farlej, Marcin Kulasek z Agnieszką Dziemianowicz-Bak oraz Pan Paweł Papke zasługują na szacunek i zaufanie to na nich w przyszłości będą mogli mieszkańcy Kętrzyna liczyć !!!!!

 2. Papke niech zapyta co zrobił Olenkowicz przecież jest z PO.Kulasek niech zapyta Pieniaka i Walewskiego.A Pasławska niech pyta Kawczyńskiego.Po co zawracać głowę staroście.Może już go naprawdę głowa boli od tych pytań.Dajcie już mu trochę spokoju z tymi pytaniami.Kochanowski zrobił co zrobił a czego nie zrobił to dopiero zrobi i odczepcie się od niego bo to już w głowie się nie mieści ile musi odpowiadać i się tłumaczyć.A to rzekoma seksafera w Reszlu,a to jakieś delegacje,a to impreza w Barcianach,a to jakiś mobing którego nie było.Są winni?Nie ma.Jest prawo i sprawiedliwość?Jest.Koniec tematu.

  1. Ha ha ha. Komentarz w punkt. Jak Starosta mówi, że Czegoś nie ma to nie ma. Jakby było to by powiedział. Proste. Kto tu rządzi w końcu. A że Grzesia chowa poza samorządem to już wiadomo. Czyżby nie do końca wierzył w jego niewinność? A nie, to porządki przed wyborami. Ale nie da się panu schować siebie i swojej aroganckiej postawy wobec osób, które przez prokuratora nazwane zostały pokrzywdzonymi, przez Państwowa Inspekcję Pracy także. Wprost kłamał pan, że nie przyszły do pana osoby z solidarności, pokrzywdzeni z pup. A przecież spotykał się pan z nimi w obecności Zareckiego, a potem w obecności jego, Dzikiego, Mediatora wojewody i samego bohatera Prokopa. Uroczyście obiecujemy z mieszkańcami powiatu, że nie schowa pan żadnego wątku tej stawy. Czekam też na postawę zarządów regionu wobec przedstawicieli innych partii. Jak zachowają się wobec wymienionych wyżej bohaterów. Tylko Węglarski miał jaja, żeby pokazać się jako prawdziwy porządny samorządowiec. TK powinien zachowywać sie starosta.

  1. Jeszcze chwila i temat będzie głodny w mediach i Jarosław się zainteresuje na poważnie

 3. A ja znam już odpowiedzi, dupochrony: nie , tak, nie, nie ….. itd. A i jeszcze : nie możemy odpowiedzieć 🙈

 4. Jeśli Kochanowski nie może wyjaśnić do końca sprawę Urzędu Pracy to jak może kandydować do wyborów samorządowych.

 5. Poseł Papke nich zapyta wieloletniego członka lokalnego PO radnego Olenkowicza co zrobił? albo dlaczego nic nie zrobił w tej kwestii a będąc w opozycji (przynajmniej na poczatku) tej kadencji. POdziękujemy takim co tylko o sobie myślą przy każdym układzie liczy sie tylko JA.

  1. Nie chce i zawsze szuka głupszych od siebie, którzy łykną jego tandetne tłumaczenia. To, że pokrzywdzeni nie przyszli na show, jakie planował zrobić przed kamerami i cienki monolog Grześka w tej sprawie, nie zmienia faktu, że niezależna instytucja PIP wykazała mnóstwo powodów, by złożyć doniesienie do Prokuratury. Ale wszyscy wiemy, jaka dziś jest prokuratura i kim jest niejaki Kownacki itd…. Wiemy, co kto i z kim, aby póki co rozmydlać sprawę. Wiemy kto z nim z Solidarnej a kto z kim z PiS. Wiemy, a przyjdzie czas, gdy powiemy o tym głośno.

 6. Starosta jakby miał honor to już by się poddał dymisji bo nie poradził sobie z problemem i to nie jednym. Wiec o czym tu gadać. Brak honoru tylko puste ambicje zostały.

 7. To pewnie żart, że Olenkowicz będzie kandydował ponownie na radnego do POwiatu. W sprawie pracowników PUPracy nie rozwiązał konfliktu.

  1. Żart? To są jaja totalne. Ale lepsze jest to, że chce sobie chłop poburmistrzować w Reszlu. Strzeż się piękny Reszlu przed takim wodzem.

 8. jeśli to żart to on trwa już ktorąś kadencję wg niego jest ”człowiekiem kompromisu” jak widać ten kompromis ma sie dobrze 🙂

 9. Kochanowski do wymiany.Olenkowicz do wymiany.Pieniak do wymiany.Węglarski ok.Ryndzionek ok.Bede w Reszlu głosował na pana Piotra.Kochanowski wielkie rozczarowanie.Aż mi wstyd.

  1. To jego układowcom niech będzie wstyd. Bo Michałek mimi kręcił jak panna loczkiem. Wiśniewski, Pieniak i Olenkowicz nie wniesli żadnych uwag do tej kadencji. Olenkowicz zrealizował jeden ważny cel przykleił się do władzy.

   1. Dlatego trzeba dawać szanse młodym i na nich głosować, tym, co jeszcze nie nauczyli się cwaniactwa i układów.

  1. wg kolegów z rady bardzo się nadaje głosuje potulnie ZA a to kazdy głos się liczy. Czy w tej kadencji był chodziaż raz na NIE?

 10. Wielki Szacunek dla Pana radnego Węglarskiego , że doprowadził do wyjaśnienia sprawy w Powiatowy Urzędzie Pracy i nie schował głowy w piasek jak Michał i jego kolesie.

  1. O tak, mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu go docenią i nie dadzą się nabierać na manipulacje co niektórych. Mam nadzieję, że swoją honorową i niezłomną postawą przekonał wyborców, że jest prawdziwym społecznikiem, że interesuje go los zwykłych ludzi, że nie ulega naciskom i dyżurnym docinkom

 11. Z tego co wiem, to PO KO szeroko zainteresowało się sytuacją w powiecie, sytuacją w tym kotle, którym się miesza dla swoich. Dziękujemy za zainteresowanie lokalnymi sprawami, problemami Kętrzyna Pani Marszałek Sejmu Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, Panu posłowi Pawłowi Papke, posłance Monice Falej, Posłowi Marcinowi Kulaskowi, posłance Agnieszce Dziemianowicz- Bąk, wielkie brawa dla pani posłanki Urszuli Pasławskiej, która zrobiła bardzo dużo w tej sprawie. Z tego, co mi wiadomo, nad problemem pokrzywdzonych z PUP Kętrzyn pochylił się także były Zastępca Burmistrza Kętrzyna, a dziś kandydat do sejmu Maciej Wróbel. I tu wyłania się wizerunek i wiarygodność PiS. Jedynie radny Węglarski z tej partii stanął w obronie tamtych ludzi. Reszta połknęła żabę i coś czuję, że ta żaba im zaszkodzi… Ja już wiem, jak głosować w najbliższych wyborach i tych kolejnych też.

  1. Gdzie byli wcześniej przed wyborami wielkie zainteresowanie!?
   Wybory samorządowe tuż tuż nie wybierać takich ludzi co dbają o własne interesy i nie potrafią podjąć prostej decyzji oraz tych co często odwiedzają Karolewo.

  2. Pan Maciej Wróbel zaczął pochylać się jak został kandydatem do Sejmu. Dlaczego to wcześniej nie pochylał się. Co mu przeszkadzało stanąć publicznie w obronie pracowników. Oczywiście układziki.

 12. Do Wyborcy !!!!

  Pani Poseł Paslawska w sprawie PUP zrobiła bardzo dużo a zrobi jeszcze więcej ale to nie do wiadomości publicznej do komentarza”Wyborcy”. PiS natomiast że spuszczoną głową siedział na Sesjach powiatu wiedząc doskonale o wszystkim i tak jak ktoś napisał zastosowali teorię Nejmana ” póki należysz do PiS to ci włos z głowy nie spadnie” to dotyczy również Pań i Panów Posłów oraz Senatorów.
  PiS jest nie wiarygodny będzie tracił wyborców potrafi tylko atakować opozycję nie wiedząc co dzieje się w ich szeregach. Ta nazwa prawo i sprawiedliwość nie ma nic z tym wspólnego , chodzi wam jedynie o to aby zapewnić sobie na kolejne lata dobrobyt !!! Dużo wyborców na PiS się zawiodło i nie będzie na was głosować !!!!!

 13. Do Wyborcy !!!!

  Pani Poseł Paslawska w sprawie PUP zrobiła bardzo dużo a zrobi jeszcze więcej ale to nie do wiadomości publicznej do komentarza”Wyborcy”. PiS natomiast że spuszczoną głową siedział na Sesjach powiatu wiedząc doskonale o wszystkim i tak jak ktoś napisał zastosowali teorię Nejmana ” póki należysz do PiS to ci włos z głowy nie spadnie” to dotyczy również Pań i Panów Posłów oraz Senatorów.
  PiS jest nie wiarygodny będzie tracił wyborców potrafi tylko atakować opozycję wiedząc co dzieje się w ich szeregach. Ta nazwa prawo i sprawiedliwość nie ma nic z tym wspólnego , chodzi wam jedynie o to aby zapewnić sobie na kolejne lata dobrobyt !!! Dużo wyborców na PiS się zawiodło i nie będzie na was głosować !!!!!

  1. A przecież z PiS w obecnej chwili w Radzie Powiatu zasiada dwóch Radnych p.p.Piotr Węglarski i Piotr Soćko.
   Radni Jarosław Podgórski,Michał Kochanowski i ten człowiek z Korsz który zastąpił Śp.Zdzisława Flisa nie są członkami PiS.
   Ale np. z PSL Ryszard Kawczyński z SLD Jarosław Pieniak z PO Łukasz Wśniewski i Olenkowicz oraz inni Lewandowski,Janiszewska,Bobrowski, Wanago,Tytman,Baraniecka w sprawie Prokopa milczeli tym samym aprobując to co robi Kochanowski.
   Reasumując w tej sprawie decyzja należy wlącznie do Rady i Zarządu Powiatu ,dlatego wybory samorządowe najprawdopodobniej w kwietniu najzwyczajniej nie wybierać takich ludzi i tyle.

 14. Jedynie Pan Radny Węglarski z PiS jako jedyny z tego ugrupowania zasługuje na szacunek i zaufanie mieszkańców bo nie zwracał uwagi na układy i kolesiostwo jakie panują w naszym mieście !!!!!
  Takie właśnie osoby jak Pan Węglarski powinni zasiadać w urzędach na stanowisku Starosty lub Burmistrza w Reszlu. Takich ludzi uczciwych Polska potrzebuje w Rządzie, Sejmie i Senacie !!!!

 15. A ja już wolę tych, którzy przed wyborami coś robią od tych, którzy nie robią niczego i durnowato się uśmiechają i pokazują, że układ i stołki rozdane w ich rodzinie są ważniejsze niż pokrzywdzony człowiek. Taka opinia już z wami zostanie. Wyborcy nie zapomną….

 16. Dobra wiadomość dla urzędników PUP że nie wszystko może załatwić Pan Ziobro, chwała Sędziom z Warszawy że przestrzegają prawa i wydają sprawiedliwe wyroki w tym wypadku chodzi o dziennikarzy z TVP info !!!!!
  Jest nadzieja że to co zostało lub zostanie zamiecione pod dywan wróci że zdwojoną mocą !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *