WAŻNY TEMAT: Prokop NIE oczyszczony z zarzutów… – Magna Masuria

Wystrzeliły korki od szampana! Ogromna feta! W gazecie „lokalnego kundla” pojawił się ogromny napis „Prokop oczyszczony…”. Emocje opadły, hejterzy po pastwili się nad pracownikami PUP w Internecie i cisza, a dlaczego? Ponieważ sprawa jeszcze nie została zakończona, a do Sądu Rejonowego w Mrągowie trafiło obszerne zażalenie na postanowienie Prokuratora, a nieoficjalnie kroki prawne wobec całej tej sytuacji mają podjąć zewnętrzne instytucje.

W zeszły piątek [21.07.2023] do Sądu Rejonowego w Mrągowie wpłynęło zażalenie na postanowienie prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mrągowie, który umorzył śledztwo. W treści zażalenie pojawiło się wiele ciekawych kwestii, których w obecnej chwili nie możemy ujawnić ze względu na dobro sprawy. Z treści zażalenia jasno wynika, że w toczącym się prokuratorskim postępowaniu brakowało obiektywizmu, nie przesłuchano wszystkich świadków, nie zabezpieczono odpowiednich dokumentów czy też nie było wyjaśnienia istotnych okoliczności sprawy. Lista zarzutów jest bardzo długo, a przez to mam wrażenie, że starosta z dyrektorem PUP przedwcześnie otworzyli przysłowiowego „szampana”.

Sprawa nabiera rozpędu i do oczyszczenia Prokopa z zarzutów jeszcze daleka droga, która będzie się ciągnąć przez wiele instytucji sprawiedliwości. Co jednak najbardziej dziwi mnie w tym wszystkim? To postawa i zachowanie starosty Kochanowskiego od samego początku sprawy. Brak decyzyjności, brak szacunku do osób, które czuły się jako pokrzywdzone, a nawet atakowanie ich i hejtowanie. Tymi działaniami coraz bardziej traci w notowaniach mieszkańców powiatu. Pojawiają się również głosy, że już nie powtórzy sukcesu z 2018 roku, kiedy to jako jedynka z listy PiS-u do rady powiatu zdobył mandat dzięki 1441 głosom.

Nie był mediatorem w tym sporze, a zamiast go w miarę możliwości ochłodzić to podgrzewał atmosferę – o czym z resztą wielokrotnie pisaliśmy. Stanął po jednej ze stron, po stronie interesu i kolesiostwa, po stronie dobrego znajomego, z którym jest nierozłączny od wielu lat, co udowadnia ostatnio na każdym kroku.

Zastanawia mnie czy Kochanowski ma w sobie krztę jakiejkolwiek moralności? W moim odczuciu i z obserwacji mogę powiedzieć, że kieruje nim moralność kolesiowsko-partyjna oraz dbanie o własny interes. Udowodnił to teraz, ale też w 2016 roku. Warto wrócić do tytułów prasowych z tamtego okresu, gdyż w jednym z nich przedstawiono, że jak lew bronił własnego interesu, a innym zarzucał brak zasad moralnych. Warto wspomnieć, że w ramach ochrony własnego interesu stanął wówczas po stronie ówczesnego starosty Ryszarda Niedziółki. Opowiadał o zasadach moralnych, natomiast sam pracował w PCPR jednostce podległej Zarządowi Powiatu, temu samemu Zarządowi, w którym był jednocześnie członkiem.

Przez to wszystko odnoszę wrażenie, i nie ja jeden, że Kochanowski oraz jego świta kolesi żyje w jakimś wyimaginowanym świecie. Za pomocą „lokalnego kundelka” chcą sprawić, żeby w ten wyimaginowany świat uwierzyli też zwyczajni mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego. Jednak ich ostatnie kroki sprawiły, że jeszcze bardziej wzrosła wiarygodność portalu info-Kętrzyn24.pl, poczytność, a dla mnie osobiście sens tworzenia kolejnych publikacji.

Warto też dodać, że ostatnie bohomazy „lokalnego kundelka” spotkały się z oporem lokalnych przedsiębiorców, którzy rozważają zrezygnować ze sprzedaży gazety „lokalnego kundelka”, który na skinienie władzy wykonuje obrzydliwe i hejterskie ataki. Mam nadzieje, że spotka go podobny los, co w powiecie mrągowskim, gdzie samorządowcy w kilku procesach udowodnili, że jest hejterem i został skazany kilkoma prawomocnymi wyrokami – o czym nawet pisało swego czasu Radio Olsztyn, o czym z chęcią przypomnimy.

32 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Prokop NIE oczyszczony z zarzutów…

 1. Ja się nie dziwię, że Kochanowski tak postępuje w sprawie PUP w Kętrzynie na więcej go nie stać.
  To jest taki a nie inny poziom swój swojego zawsze znajdzie relacja(Kochanowski,Prokop).
  Nie wiem czy ci dwaj panowie są w jakieś partii politycznej ? bo z Prawa i Sprawiedliwości zostali wydaleni w zeszłym roku.
  Dlatego Szanowni Państwo trzeba pamiętać o tym wszystkim podczas wyborów Samorządowych nie wybierać tych ludzi do pełnienia funkcji publicznych.

 2. I jak można tak ogłupiać społeczeństwo? Gazetka opłacana sowicie przez Starostwo, przez samorządy pisze to, co pasuje jej zleceniodawcom. Jak można tu mówić o wiarygodności?
  Całe szczęście, że mamy obiektywne media INFO24, które faktycznie rosną w siłę i zyskują na popularności. Proponuję wspierać finansowo wydanie kolejnej papierowej gazety, żebyśmy mogli czytać o faktach a nie propagandowe teksty na zamówienie.
  Pan Redaktor zamieszcza numer konta.
  Ja wspieram i zachęcam. 👍👍👍

   1. Nie chcesz to nie wpłacaj, ale też nikt Ci się nie musi tłumaczyć. Jak chce się żyć w prawdzie warto wspierać media, które nie piszą na zamówienie władz. Więc popieram tamten komentarz.

 3. ja jak zobaczyłem że Michaś startuje do powiatu to mnie aż słabo się zrobiło. doskonale pamiętam jego wybryki jak był w młodzieży Wszechpolskiej. pamiętam jakie ulotki ze swastyka rozdawał delegacji z Weisel. nic się nie zmieniło…

 4. Hećman powinien wystartować na starostę i zmieść Michała z planszy!!!
  Byłoby to świetne podsumowanie kariery samorządowej.

  1. Bardzo dobry pomysł.Hećman listą do powiatu zmiecie układ Kochanowskiego i zostanie starostą.

 5. Od początku, mieliśmy lekceważący stosunek do problemu Prokopa , Kochanowskiego i Rady Powiatu. Problem dostrzegał i próbował działać, radny Węglarski. Przed wyborami mamy jasne sygnaly- poza Węglarskim , pozostali czerwona kartka . Prokop, Kochanowski, Rada Powiatu do domu. Dziękujemy, takich nie chcemy.

 6. Przecież już na ostaniej sesji było wiadomo, że znają wynik postępowania. Starosta to sugerował i oczywiście zapowiedział, jak co niektórych potraktuje …. Wiadomo kogo. I jeszcze powtarzał publicznie, że pokrzywdzeni z nim nie rozmawiali. Bo nie chcieli robić show ze swojej krzywdy? Ale przecież były na rozmowie osoby ze związków Solidarność i mówiły, przy dyrektorze i mediatorze wojewody, jeśli dobrze kojarzę. I był szef solidarności z Kętrzyna i z Olsztyna. To jak można mówić, że nie rozmawiał z pokrzywdzonymi? Oby wreszcie prawda została uczciwie osądzona. Trzymam kciuki.

 7. Kluczowa będzie decyzja społeczności lokalnej w zbliżających się wyborach samorządowych.
  Nie wybranie takich ludzi jak Kochanowski(Kętrzyn)Lewandowski (Reszel)Kamińska (Barciany) ,Bobrowski(Kętrzyn) Prokop(Kętrzyn)będzie dla nich ogromnym dramatem.

  1. Nie tylko ich to dotyczy również Burmistrzów Kętrzyna, Korsz,Reszla oraz tego cwanego „lisa” Wójta Srokowa Olszewskiego.
   Proszę zwrócić uwagę, że są to jak na nasze kętrzyńskie uwarunkowania bardzo intratne posady.

 8. Do powyższego wpisu.
  W pełni się zgadzam co do tych osób. Już wystarczająco się narządzili. .
  Dziwi mnie również postawa przewodniczącej Baranieckiej w sprawie dyrektora PUP ?
  Natomiast postawa radnego Węglarskiego oceniam na wysokim poziomie w przeciwieństw do pozostałych m.in Kawczyński, Janiszewska, Pietrzyk -Hornicka, Wanago, Bobrowski itd.

 9. W „Tygodniku ” już zaczynają trząść portkami że wraca Pan Burmistrz Krzysztof Hecman !!!
  Mieszkańcy liczą na powrót Pana Hecmana że w końcu zaprowadzi ład i porządek w Kętrzynie !!!!!

  1. Ten ład i porządek ma być metodami gbura i chama ludzie źle wspominają. Oby to sie nie powtorzyło bo afera w PUP to bedzie pikusuem! Nikt w dzisiejszym czasie nie pozwoli sobie na takie odzywki burmistrza.

  2. Staruszek Hećman wraca , żartujecie ? To byłaby dla niego kolejna porażka jakby przegrał, tym razem chyba już by się nie wykaraskał ze swoich problemów. Niech spokojnie szuka swego miejsca na ziemi , bo kolejnych dojazdów do pracy chyba by nie zniósł. Rozwagi , rozwagi

 10. Nie ma co się ekscytować. Ani nie było zarzutów procesowych ani teraz nic z tego nie wyjdzie. Teraz to prokuratura będzie się bronić przed sądem ze swojego zdania o umożeniu a może to potrwać miesiące. JEST TU TEŻ ROLA DLA MEDIÓW ABY DOTRZEĆ KIEDY TERMIN ROZPRAWY CZY PRZED WYBORAMI? i nagłaśniać sprawę nam wyborcom.

 11. Do komentarza „Wyborca”
  Pan Burmistrz Krzysztof Hecman był osobą owszem bardzo wymagająca zarówno wobec siebie jak i podległych mu pracowników ale zawsze można było na niego liczyć gdy ktoś miał jakiś problem a przede wszystkim jest to człowiek który swoją inteligencją wiedzą i doświadczeniem wszystkich obecnych tzw.politykow kętrzyńskich rozkłada na łopatki.
  Dlatego też jak widać niektórzy „trzęsą portkami „na jego powrót bo skończy się ich tzw „kariera” dobrych posad i układów i Radach Nadzorczych itp.
  Ja obecnie nie widzę żadnej osoby tzw . polityków które mogą z Panem Burmistrzem konkurować pod żadnym względem wiedzy, znajomości prawa i doświadczenia a także jakiejkolwiek z nim debaty, co niektórzy potrafią jedynie wydukać jedno albo dwa zdania i na tym kończą się ich myśli !!!!!!

 12. Pan Burmistrz Krzysztof Hecman był osobą owszem bardzo wymagająca zarówno wobec siebie jak i podległych mu pracowników ale zawsze można było na niego liczyć gdy ktoś miał jakiś problem a przede wszystkim jest to człowiek który swoją inteligencją wiedzą i doświadczeniem wszystkich obecnych tzw.politykow kętrzyńskich rozkłada na łopatki.
  Dlatego też jak widać niektórzy „są przerażeni na jego powrót bo skończy się ich tzw „kariera” dobrych posad i układów w Radach Nadzorczych itp.
  Ja obecnie nie widzę żadnej osoby tzw . polityków które mogą z Panem Burmistrzem konkurować pod żadnym względem wiedzy, znajomości prawa i doświadczenia a także jakiejkolwiek z nim debaty, co niektórzy potrafią jedynie wydukać jedno albo dwa zdania i na tym kończą się ich myśli !!!!!!

 13. Do komentarza „Życzliwy”
  „Uderz w stół a nożyce się odezwą” – Pan pewnie też odczuwa strach przed powrotem Pana Krzysztofa Hecmana bo zrobi porządek między innymi w Radach Nadzorczych itp.
  Proszę podać chociaż jedno nazwisko kto z PiS lub PO coś wniósł w rozwój Kętrzyna i polepszył życie mieszkańcom to również dotyczy sprawy naszej ukochanej służby zdrowia w Kętrzynie gdy do lekarza ortopedy czeka się około 5ciu miesięcy podczas gdy w Mrągowie czy Giżycku można uzyskać pomoc z marszu!!!!
  Dlaczego również nie ma lekarzy okulistów i endokrynologa na NFZ podczas gdy w Mrągowie przyjmuje 2 okulistów na NFZ i endokrynolog też na NFZ który dojeżdża z Olsztyna.
  Jak wiadomo 2 lekarzy są radnymi Powiatu . Co ci panowie zrobili w tej sprawie ?
  Propaganda finansowana przez samorządy, uśmiechnięte twarze nie spowodują że mieszkańcy Kętrzyna są zadowoleni z takiego stanu rzeczy !!!!!!

  1. Bo nasi radni (nie tylko lekarze) pośrednio dzialają na korzyść prywatnych praktyk lekarskich nie robiac nic w kierunku rozwoju publicznej służby zdrowia.

  2. Wreszcie ktoś podniósł temat służby zdrowia to jest jedno z podstawowych zadań Powiatu.
   Panie Kochanowski nie wstyd ,że ościenne powiaty sobie z tym dobrze radzą,a pan zajmuje się lansem na Facebooku i opowiada dyrdymały o swoich rzekomych osiągnięciach.

   1. To nie są osiągnięcia tylko podstawowe obowiązki. Niech chłopczyk spróbuje zarządzać miastem. Gdzie trzeba zarobić i gospodarować a nie tylko pozyskiwać i wydawać nie swoje.

  3. Powrót Hećmana, dużo ludzi go zna i bardzo różne są opinie o tym co robił i jak robił. Były inwestycje i było różnie . Znowu będą układy i układziki. Swoi znowu dostaną a inni będą musieli wyjeżdżać z miasta.
   Co za dyrdymały z dostaniem się lekarza w Mrągowie endokrynologa z marszu lub okulisty , okazuje się że pierwszy wolny termin do okulisty (woj. warmińsko-mazurskim) listopad w Olsztynie ,

 14. Do komentarza „Obserwator kolejny”

  Mieszkańcy Kętrzyna wiedzą że do lekarza specjalisty na NFZ trzeba się zapisać na kolejkę , owszem to może być długi okres wyczekiwania ale jest taka możliwość dla mieszkańca jest nieprawdą co pan pisze że jeden z komentarzy mówi o tym że do lekarza okulisty lub endokrynologa można się dostać z marszu ale w komentarzu była mowa że z marszu można się dostać do lekarza ortopedy np.w Mrągowie od godziny 8-11 codziennie. Proszę więc samemu nie pisać takich dyrdymał a jeśli pan jest samorządowcem to wziąć się do roboty i wypełniać swoje obowiązki.
  Pozdrawiam

  A co do Pana Burmistrza Krzysztofa Hecmana to wyłącznie strach przed jego powrotem i utratą stołków i na to mieszkańcy czekają z niecierpliwością !!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *