WAŻNY TEMAT: Czy w Kętrzynie powstanie fast-food z wielkim M? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Czy w Kętrzynie powstanie fast-food z wielkim M?

7

Radni przegłosowali uchwałę o zmianie zagospodarowania przestrzennego miasta

Radni miejscy po raz drugi pochylili się nad podjęciem uchwały dotyczącej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Za pierwszym podejściem w 2021 roku projekt uchwały nie został podjęty i trafił do „zamrażalki”. Ówczesny projekt uchwały wskazywał na dwie lokalizacje – boisko przy ul. Obrońców Westerplatte oraz teren zielony u zbiegu ul. Gen. W. Sikorskiego i ul. Gdańskiej. Te dwie lokalizacje wywołały w tamtym czasie wiele kontrowersji i nie podjęto uchwały.

Teraz w ciszy podjęto uchwałę o zmianie zagospodarowania przestrzennego na terenie położonym przy zbiegu ulic gen. W. Sikorskiego i Gdańskiej. Czyli wybrano jeden z wariantów z poprzedniej uchwały. Za przekształceniem tego terenu zagłosowało za 16 radnych, 3 było przeciwnych, 1 głos był wstrzymujący, a jedna radna nie uczestniczyła w sesji.

Obecnie w miejscu przeznaczonym pod budowę ewentualnej restauracji z wielkim logo M znajduje się osławiony już „Ogród Zapachów”. Pierwszy z pomysłów burmistrza Niedziółki, który do tej pory budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców Kętrzyna. Łączny koszt tej inwestycji [razem z dotacjami] wynosił ponad 50 tysięcy złotych. Niedługo później powstał tam również „Sad Miejski”. Czy to wszystko zmieni się w beton? Czy te pieniądze zostały wydane na marne?

OD REDAKCJI: Lokalizacja w tym miejscu fast-fooda – jakiegokolwiek – jest nie logiczna. Tak jak w 2021 roku mam obawy czy jest to odpowiednie miejsce pod taką inwestycję. Czy nie ma lepszych lokalizacji w Kętrzynie? Taką restauracje widziałbym chętniej na terenie Stop Shop przy ul. Budowlanej, gdzie jest ogromna przestrzeń parkingowa lub w budynku dawnego Inter Marche przy ul. Mazowieckiej.

A co państwo o tym sądzą?

7 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Czy w Kętrzynie powstanie fast-food z wielkim M?

  1. Bułkojadłe M to najgorsze co mogłoby nas jako społeczeństwo niestety otyłe spotkać. Tylko ta marka zdaje sobie sprawe że w Kentaky jest martwy sezon okrągły rok więc straszyć nas zmianą planów nie warto bo to tylko papier, który przyjmie wszystko. Równie dobrze w planie mogą tam radni podać rozlewnię wod gazowanych albo fabrykę grzebieni.

  2. Ktoś wie, co to za niezwykłe wydarzenie podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, gdy 13 radnych odmówiło odrzucenia skargi na Szpital w Kętrzynie? A przecież wszystkim wiadomo jak starosta Kochanowski wychwala szpital pod niebiosa. A tu taki zonk, radni odmówili odrzucenia skargi. A nawet, o zgrozo!, przewodnicząca Rady Powiatu Baraniecka była w gronie „przeciw”! Może Redaktor zasięgnąłby języka i opisałby nam co tam się wydarzyło? Czy starosta nie jest już w stanie utrzymać żelaznej dyscypliny wśród „swoich” radnych, jak dawniej? Coś się posypało?

  3. Osobiście jestem przeciwna temu fast foodiwi. Pieniądze moje, z moich podatków poszły na Ogród Zapachów i teraz gdy wszystko super wygląda mamy zgodzić się na betonozę. Absurd. Poproszę o wypisanie w gazecie nazwisk radnych, którzy są za tym absurdem. Już ja ich sobie zapamiętam.

  4. Miastu tak samo potrzebny jest Mc Donald’s jak ogród zapachów. Oba obiekty równie przydatne, z pewnością zapewnią Kętrzynowi siedem lat tłustych. Czy nikt z Państwa radnych ani z mieszkańców nie widzi, że to miasteczko tonie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *