WAŻNY TEMAT: Duży sklep z elektroniką zniknie z Kętrzyna? Spółka ogłosiła upadłość! [AKTUALIZACJA] – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Duży sklep z elektroniką zniknie z Kętrzyna? Spółka ogłosiła upadłość! [AKTUALIZACJA]

1

Znana wszystkim polska sieć sklepów detalicznych ze sprzętem elektronicznym NEONET założona została w 2003 roku we Wrocławiu. Od tego czasu marka ta odtworzyła prawie 300 sklepów w całej Polsce przyczyniając się do tworzenia konkurencji dla innych popularnych sieci z tej branży. Od dłuższego czasu w przestrzeni medialnej krążyły informacje, że przedsiębiorstwo prowadzi działania relokacyjne, lecz po wpisie do Krajowego Rejestru Zadłużonych, wywnioskować można, że działania te nie przyniosły odpowiedniego skutku.

W dniu 28 listopada 2023 roku sieć NEONET złożyła wniosek o upadłość, natomiast 30 listopada 2023 roku wniosek ten został wpisany do repertorium Krajowego Rejestru Zadłużonych. Na chwilę obecną nic nie wiadomo, jakie będą dalsze losy polskiej sieci elektromarektów, lecz już niektórzy klienci są informowani o braku możliwości realizowania zamówień.

NEONET od wielu lat istniał w Kętrzynie, na początku znajdował się w piwnicach Domu Handlowego na ul. Sikorskiego, a w ostatnim czasie znajduje się w pawilonie handlowym przy Polo Markecie przy ul. Uroczej. Poza lokalizacją w Kętrzynie, polska sieć elektromarektów ma swoje sklepy w Giżycku, Mrągowie, Węgorzewie, Bartoszycach oraz Lidzbarku Warmińskim.

AKTUALIZACJA

W piątek [1 grudnia 2023] spółka NEONET wydała oświadczenie, w której stwierdziła, że złożyła do sądu dwa wnioski. Ten z 27 listopada br., dotyczy wszczęcia postępowania restrukturyzacyjnego.

Zarząd Spółki Neonet S.A. informuje, że w dniu 27 listopada 2023 r. złożył do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Celem złożonego wniosku nie jest rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Obecnie spółka oczekuje na otwarcie postępowania, co może potrwać kilka tygodni – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dzień później do sądu trafił też wniosek o ogłoszenie upadłości (i to o nim mowa w Krajowym Rejestrze Zadłużonych). Neonet w komunikacie wyjaśnia jednak, że wniosek o sanację będzie rozpatrywany przez sąd w pierwszej kolejności, bo spółce zależy na uzdrowieniu jej sytuacji i kontynuowaniu działalności. Gdyby do porozumienia z wierzycielami nie doszło, wówczas sąd ma rozpatrzyć wniosek o ogłoszenie upadłości.

1 thought on “WAŻNY TEMAT: Duży sklep z elektroniką zniknie z Kętrzyna? Spółka ogłosiła upadłość! [AKTUALIZACJA]

  1. W Google Street View można zobaczyć że Neonet był kiedyś na Szkolnej 1 obok Apteki.
    Dzisiaj jest tam Centrum Taniej Odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *