WAŻNY TEMAT: Jak oszczędzić zużycie paliwa? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Jak oszczędzić zużycie paliwa?

0

W ostatnim czasie ceny paliwa rosną na złamanie karku – a powodów wzrostu tych cen jest wielkie. Zużycie paliwa w samochodzie zależy nie tylko od stylu jazdy czy rodzaju silnika. W niniejszy artykule zobaczysz, co możesz zrobić, żeby twoje auto paliło jak najmniej.

  • OTWARTE SZYBY. Wzrost: 0,3-0,6l/100km

W mieście sprawiają, że jesteś narażony na hałas i wdychasz spaliny. Podczas jazdy poza większymi miejscowościami powodują duży opór aerodynamiczny.

  • KLIMATYZACJA. Wzrost: 0,3-0,5l/100km

W nowoczesnych samochodach klimatyzacja nie jest już tak energochłonna jak kiedyś. Jednak nie zmienia to faktu, że włączenie klimatyzacji kosztuję cię niemal tyle samo, co jazda z otwartym oknem.

  • BOKS DACHOWY. Wzrost: 1,5-2l/100km

Z bagażników i boksów dachowych powinno się korzystać wyłącznie doraźnie, gdy trzeba przewieźć coś, co nie mieści się w aucie.

  • JAZDA W KOMPLECIE. Wzrost: 0,3-0,5l/100km

Cztery dorosłe osoby plus ich bagaż zwiększają masę własnego auta nawet o 400kg. Rozpędzanie dodatkowych kilogram kosztuje.

  • ZŁE CIŚNIENIE KÓŁ. Wzrost: 0,5-1,5l/100km

Wzrost zużycia paliwa powoduje zbyt niskie ciśnienie w ogumieniu. Ma to związek ze wzrostem oporów toczenia. Opona grzeje się i szybciej zużywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *