WAŻNY TEMAT: Kolejny ustawiony przetarg przez Urząd Miasta w Kętrzynie? CZĘŚĆ II – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Kolejny ustawiony przetarg przez Urząd Miasta w Kętrzynie? CZĘŚĆ II

12

Po opublikowaniu wczorajszego artykułu zaczęły zgłaszać się do nas osoby, które bardziej przeanalizowały cały tekst i wskazały, że przetarg pod tytułem: „Publikacja artykułów w prasie dotyczących projektów pn. „Zachowanie dziedzictwa kulturowego dzięki renowacji Zamku w Kętrzynie wraz z jego otoczeniem” nie jest ustawiony pod „Wiadomości Lokalne”, lecz prawdopodobnie pod piątkowe wydanie „Gazety Olsztyńskiej”. Wskazuje na to kilka punktów dotyczących przedmiotu zamówienia. Nadal jest to tylko domniemanie o ustawce, ale dość sporo rzeczy łączy się ze sobą.

Punkty 3, 4 i 5 najbardziej wskazują, że ten przetarg może, ale nie musi, jest zrobiony pod Gazetę Olsztyńską. Dlaczego? Artykuł ma być publikowany w nakładzie minimalnym 15 tysięcy egzemplarzy i obejmować zakresem, co najmniej powiat kętrzyński – czyli już jest przesłanka na Gazetę Olsztyńską. Inna z lokalnych gazet nie jest w stanie wyprodukować tygodnika o takim nakładzie. Punkt 3 i 5 jeszcze bardziej szokują i pokazują skale ile może to kosztować.

Artykuł ma zajmować pół strony i znajdować się na trzeciej stronie. Koszt w Gazecie Olsztyńskiej według cennika i w takim formacie jest ogromny. Według pozyskanych danych pół strony w Gazecie Olsztyńskiej składa się z 24 modułów – 1 moduł w obecnej chwili kosztuje 537,30 zł (mowa o wydaniu kolorowym w piątek). Połowa strony daje koszt 12 895 zł za pół strony w jednym wydaniu. Artykułów ma być 6 według zapytania ofertowego, co daje razem kwotę 77 371 złotych. Kwota powala, jednak to nie koniec, bo pozostał punkt 5 w tym zapytaniu, czyli wskazanie na stronę.

Trzecia strona w wydaniu Gazety Olsztyńskiej według cennika podnosi koszt, o 190%, co daje nam zawrotną kwotę 147 tysięcy złotych. Niestety taka kwota nie spełnia warunków przetargu, więc domyślam się, że prezes Grupy WM zejdzie do kwoty 130 tysięcy złotych. W tym momencie zakładam dwa scenariusze.

PIERWSZY: Grupa WM jest jedynym oferentem i wygrywa przetarg.

DRUGI: oprócz Grupy WM ktoś jeszcze składa ofertę i przetarg zostanie odwołany, co jest bardzo prawdopodobne.

Co się wydarzy o godzinie 9:00 dzisiaj w Urzędzie Miasta Kętrzyn? Będziemy informować mieszkańców na bieżąco.

12 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Kolejny ustawiony przetarg przez Urząd Miasta w Kętrzynie? CZĘŚĆ II

 1. Moja firma 4 lata temu płaciła za całą ostatnią stronę w kolorze w gazecie olsztyńskiej 1500 zł netto. Ogromna niegospodarność delikatnie powiedziawszy. Czekam na finał tej sprawy

 2. BRAWO !!!, Trzymajcie tą opcję przy władzy dłużej, a Kętrzyn stanie się peryferią w województwie. Straty do nie odrobienia dla kolejnej władzy. To co się obecnie dzieje, to zamach na kasę urzędu miasta Kętrzyn, TRAGEDIA I FARSA. Obecnej władzy nie zależy na dobru lokalnej społeczności, tylko jak najwięcej skręcić pieniędzy z budżetu miasta.

  1. Niedziółka, Wróbel i spółka: Lizurej, Kozłowska, Kopeć i Kuriata to miasto wysadząją w kosmos chaosu!

 3. Kto zabroni biednemu bogato żyć! Niedziółka i Wróbel na bogato, stać ich na realizowanie każdego pomysłu Wróbla

 4. To Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego ustawił postępowanie :)))) to są wymagania z funduszu, a nie wymysły burmistrza czy innych urzędników.
  Poza tym nie przetarg , a zapytanie ofertowe.
  Warto czytać ze zrozumieniem, myślenie nie boli….

  1. Człowieku, nie ośmieszaj się. Burmistrz jak byk podpisał się i napisał specyfikacje zapytania ofertowego:
   tylko teraz nie rozesłał po 3 znajomych firmach ale umieścił na bip-ie sądząc że będzie tylko jeden oferent i po sprawie, ale sie pomylił……….. oto specyfikacją a w zasadzie jej istotna cześć.
   4) Artykuł będzie publikowany w prasie o zasięgu minimum lokalnym obejmującym zakresem co
   najmniej powiat kętrzyński o minimalnym nakładzie 15 tysięcy egzemplarzy.
   – kryterium to spełnia GO
   5) Artykuł zostanie umieszczony na trzeciej stronie gazety
   – dopłata 190% do ceny modułu podstawowego jest tylko w cenniku gazety olsztynskiej
   TERMIN REALIZACJI
   Zamówienie będzie wykonane w terminie od dnia podpisania umowy do 15 czerwca 2021r.
   – znowu ukłon w kierunku gazety olsztyńskiej bo w tym terminie tylko dziennik lub tygodnik może to kryterium spełnić, gazeta spełnia to kryterium jedynie w piątkowym wydaniu, kiedy gazeta i tygodniki lokalne dają łączny nakład 15 000 na całe województwo w tym tez i kętrzyn , w piatek sprzedaje sie kilkanaście egz w samym mieście.
   Oczywiście każda istniejąca gazeta może podnieść nakłąd do 15 000 egz. i zorganizować dystrybucję, to wolno robić i ktoś chyba tak zrobił. ciekawe co na to burmistrz hehehe

 5. Jesli wygra zapytanie grupa wm to oznacza wałek i przypuszczenia są słuszne.
  Jeśli unieważnią postępowanie to znaczy że chcieli zrobić wałek.
  Każde rozwiązanie powyższe dla władzy kętrzyna jest złe i kompromitujące

 6. Miasto ginie, zatrudniono ludzi z Lidzbarka a naszych pracujących z pasją i ogromnym zaangażowaniem potraktowano jak DRUGI SORT. Liczą się wylącznie układziki i ONI .

 7. Wróbel wydrenuje budżet. Wie, że czasu ma mało, maksymalnie trochę ponad dwa lata. Działa więc intensywnie. Ludzie, dlaczego my mieszkańcy Kętrzyna na to pozwalamy, by taki fircyk nas robił w jajo!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *