WAŻNY TEMAT: „Trytytkowa” sesja Rady Miasta w Kętrzynie – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: „Trytytkowa” sesja Rady Miasta w Kętrzynie

6

O godzinie 15:15 rozpocznie się LII Sesja Rady Miasta w Kętrzynie, którą można spokojnie nazwać mianem „trytytkowej” sesji. Jest to pierwsza sesja Rady Miasta w Kętrzynie, która odbędzie się w trybie stacjonarnym. Wcześniejsze sesje odbywały się w trybie hybrydowym ze względu na pandemię COVID-19. Nadchodząca sesja budzi pewien niepokój, który wyraził na swoim profilu radny Czesław Ćwik: – stacjonarna sesja, na którą trzeba przynieść 21 tabletów i wszystkie podłączyć do przedłużaczy, które idą do jednego gniazdka. A system, który kosztował najwięcej, wyłączono i zasłonięto kwiatami. Ktoś mi wytłumaczy ten fenomen?

Jest to kuriozalna sytuacja, a z relacji radnego Ćwika wynika, że miejscy radni będą się komunikować między sobą za pomocą tabletów. Warto spojrzeć natomiast na wczorajszą sesję Rady Powiatu w Kętrzynie, gdzie radni bez pomocy tabletów komunikowali się ze sobą bez przeszkód.

Jednym z ciekawszych aspektów sesji będzie rozpatrzenie wniosku dotyczącego ustanowienia roku 2022 – Rokiem Kętrzyńskiego Klubu Sportowego „Granica” Kętrzyn. Wnioskodawcą jest burmistrz Kętrzyna Niedziółka, choć jest to też kuriozalna sytuacja, bo wcześniejszy wniosek – złożony przez radnych PiS-u – został odrzucony. Warto w tym miejscu wspomnieć, że KKS Granica Kętrzyn w tym roku będzie obchodzić 75 lecie istnienia w Kętrzynie. Jak widać, wniosek radnych PiS-u burmistrzowi nie był na rękę, więc musiał zrobić swój.

Kolejną ważną kwestią poruszoną na sesji będzie na pewno przekształcenie stołówki miejskiej zarządzanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie w Dom Seniora Plus. Informowaliśmy już o tym wcześniej, że władze miasta mają zamiar zamknąć miejską stołówkę. Rozmawiając z osobami korzystającymi z usługi świadczenia obiadów widać ogromny niepokój. Osoby korzystające z obiadów w stołówce MOPS znają się bardzo dobrze i stanowią swego rodzaju jedną wielką rodzinę. Miejsce te dla nich jest ostoją i miejscem spotkań. Jak sami komunikują pójście do innego lokalu po wydanie obiadu będzie dla nich uwłaczające i upokarzające.

Będziemy wytykani palcami! To bulwersujące! Zabierają nam jedyne miejsce, gdzie czuliśmy się swobodnie…komentuje jedna z kobiet, która korzysta z pomocy obiadowej na ternie stołówki MOPS i nie kryje oburzenia w kierunku burmistrza Niedziółki – ponownie robi coś za naszymi plecami! Nie pyta nas o zdanie!

Na sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie radni będą na pewno zadawać pytania w tej kwestii. Choć jak komentują sami radni będący w opozycji do burmistrza o decyzjach Niedziółki i jego spółki po raz kolejny dowiadują się z medióww. Podczas prac komisji – jak relacjonował radny Czesław Ćwik – robiono z tego tajemnicę. Wcześniej wspomnianego radnego próbowano uciszyć poprzez różnego rodzaju pisma, za to, że wyrażał sprzeciw wobec bezsensownym wydatkom czy likwidacji stołówki MOPS.

6 thoughts on “WAŻNY TEMAT: „Trytytkowa” sesja Rady Miasta w Kętrzynie

 1. Znając Rysia to na zadane pytania o likwidacje stołówki MOPS będzie nazywał radnych populistami i hejterami, a sam niszczy kolejne miejsce i zwalnia kolejnych ludzi. Szkoda, ze redaktor nie napisał o tym, ze niedziółka likwiduje 4 miejsca pracy, ehhhh…. Za Hećmana było lepiej mimo, że był nieprzeciętnym chamem. Zawsze stał za prostym człowiekiem, a Niedzóła? Buc i prostak… Szkoda słów

 2. Wróbel i Niedziółka najlepiej wyspecjalizowali się w manipulacji. Szkodniki utracili 14 milionów dofinansowania , przezarli już prawie cztery budżety miasta Kętrzyn, Wróbel wyprowadził nasze pieniądze dla ludzi spoza Kętrzyna, opłacanie swoich fikcyjnych delegacji, fikcyjnych szkoleń, prawników z Olsztyna do walki z oponentami, pozbył się zaangażowanych ludzi, przekupił radnych, a teraz kreują się na mężów stanu i znowu wykorzystując manipulację opowiadają, jaką to krzywdę miastu zrobiła 10 radnych. Trzeba było Wróbel lepiej zmobilizować Buraczka, to miałbyś kolejne szanse na wyciąganie pieniędzy dla swoich .

 3. Cytuję 😂😂😂Uwielbiam tych Politycznych Inteligentych Strategów. Nie zyskać nic, stracić twarz, a na koniec przyznać się, że to wszystko po złości, bo przecież można zwołać sesję nadzwyczajną i wszystko poprawić 🤦🏻. Koniec cytatu z Wrobla.
  Wróbel, dla mnie to nie masz twarzy i Ci radni których chyba czymś intratnym przekupiles. Nie mogę się doczekać, żeby już na Ciebie nie patrzeć. Wracaj, skąd Cię Niedziółka ściągnął.

 4. Cytat z wypowiedzi męża stanu:
  Dziś podczas sesji Rady Miejskiej jak w soczewce widać było, co opozycja uznaje za swoje polityczne złoto. Pokazać Niedziółce jak kruchą koalicję zbudował. Radni m.in. klubu PiS wykorzystując nieobecność jednego koalicyjnego radnego, zachłysnęli się możliwością wygrania pierwszego od dawna głosowania. Dziś zrobili więc wszystko by nie uchwalić poprawek do miejskiego budżetu.
  Ale wiecie co? Wolę mieć kruchą większość z ludźmi, którzy myślą o Kętrzynie i Kętrzynianach, niż twardą koalicję z tymi, którzy dbają o własne interesy, a ich celem nadrzędnym jest dowalić Niedziółce.

  Dzisiejsze głosowanie zakończyło się wynikiem 10:10, czyli zmian w budżecie nie ma. Co to oznacza na dziś?

  NIE BĘDZIE laptopów dla 404 uczniów za 1,01 mln (100% pozyskaliśmy)
  NIE BĘDZIE pieniędzy rządowych dla mieszkańców, którzy przyjęli uchodźców pod swój dach
  NIE BĘDZIE pieniędzy na oczyszczanie miasta (500.000 zł)
  NIE BĘDZIE środków na napisanie wniosków unijnych na politykę senioralną, przebudowę ulicy Jagiełły i Batorego (ponad 40 tys zł)
  NIE BĘDZIE pieniędzy na obchody 75-lecia Granicy Kętrzyn (50.000)
  NIE BĘDZIE Domu Senior + (projekt za 50.000)
  NIE BĘDZIE wzrostu wynagrodzeń dla pracowników szkół i większej subwencji oświatowej
  NIE BĘDZIE Ogrodu Ekologicznego za 2,2 mln zł (85% dofinansowania)
  NIE BĘDZIE programu Cyfrowa Gmina za 0,8 mln

  Nie myślcie, że zamierzamy to tak zostawić! 🙂

  Przeciwni wydatkom na wymienione cele byli radni: Klubu Prawo i Sprawiedliwość: Wioletta Czech, Czesław Ćwik, Władysław Zarecki, Jan Mickiewicz, Tomasz Komorowski, Rafał Rypina oraz radni: Edward Mitros, Roman Chodara, Zbigniew Nowak i Helena Szymkiewicz.

  Dziękuję: Marzenie Gajek, Alicji Białej, Zofii Waszkiewicz, Danielowi Sapińskiemu, Krystianowi Abramowiczowi, Marianowi Toruńskiemu, Dariuszowi Duczkowi, Andrzejowi Niedźwieckiemu, Jerzemu Baranowskiemu i Ryszardowi Szymańskiemu. Radnego Zenona Buraczka ze względów zdrowotnych nie było dziś z nami.

  Na koniec dodam. Budżet miasta ma się coraz lepiej, pojawiają się wolne środki, niebawem będziemy planować kolejne inwestycje. Chyba o to chodzi? Chyba nam wszystkim powinno na tym zależeć!

  No niesamowite!!!! Tyle chciał zrobić, ale mu przeszkodzili. Ja chyba śpię. Utrata 14 milionów, rozkopane przedszkole, przegrane procesy, elektryczne skutery, żółwie tempo ukończenia hecmanowych inwestycji, dzwonienie kasy na systemy do transmisji sesji, i tak dalej, i tak dalej. Ja nie wiem, czy z naszą pseudowładzą wszystko halo.

 5. Najpierw trzeba ich wywieźć na taczce, a dopiero coś robić, ale kto to zrobi? mówić łatwo, a gdzie czyny? czy nie ma odważnych? wystarczy si ę zebrać i iść do tych „capów”, nawrzucać publicznie i te niedojdy ze straży miejskiej nie będą miały nic do powiedzenia, bo tylko chodzą jak te fajtłapy i to ma być straż? , tylko marnowane są na nich pieniądze, pozwalniać nierobów i wysłać na roboty do komunalnika, bo są całkowicie nieużyteczni, jeszcze nie słyszałem, żeby na coś się przydali poza siedzeniem w ciepłym pokoiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *