WAŻNY TEMAT: W Kętrzynie będą wyższe podatki! Podatkowe szaleństwo w Kętrzynie [odc. II] – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: W Kętrzynie będą wyższe podatki! Podatkowe szaleństwo w Kętrzynie [odc. II]

42

screen: Facebook/Czesław Ćwik

Na samym początku warto zapamiętać te nazwiska miejskich radnych: Krystian Abramowicz, Jerzy Baranowski, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Dariusz Duczek, Małgorzata Gajek, Andrzej Niedźwiedzki, Daniel Sapiński, Ryszard Szymański, Marian Toruński, Zofia Waszkiewicz. Tych jedenastu radnych przegłosowało na XLV Sesji Rady Miasta Kętrzyn podniesienie podatków od nieruchomości.

Od początku przyszłego roku mieszkańcy będą mieli 30% wzrost podatków od nieruchomości. Wzrost podatków uderzy zarówno w zwykłych mieszkańców jak i lokalnych przedsiębiorców, którzy przy rosnącej inflacji oraz kolejnych covidowych restrykcjach obawiają się czy doczekają kolejnego kwartału. Niedziółka za sprawą nowych „marionetek” minimalnie przepchnął uchwałę dobijając po raz kolejny mieszkańców Kętrzyna.

Warto tu przypomnieć mieszkańcom Kętrzyna walkę Mariana Toruńskiego, który 5 lat temu walczył o nie podwyższanie mieszkańcom podatków. Jak widać dojście do tzw. „koryta władzy” sprawiło zmianę poglądów i działań. Na czwartkowej Sesji Rady Miasta nie miał nawet żadnego ALE, żeby powiedzieć stanowcze ZA podwyższeniem (dołożeniem) mieszkańcom podatków.

Jest to przykra informacja dla kętrzynian, którzy otrzymali wspaniały prezent od władz lokalnych na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Warto też przypomnieć, że to działania Niedziółki i jego świty sprawiły, że musimy mierzyć się z podwyższaniem podatków. Rozdawnictwo stanowisk, rozpasała administracja, niepotrzebne inwestycje (skutery dla Straży Miejskiej, audyty, wydatki na propagandę) sprawiły, że kasy w budżecie miasta zaczęło brakować. Gorsza informacja jest taka, że przy braku wielkich inwestycji, braku prowadzenia jakichkolwiek większych inwestycji dług Kętrzyna rośnie i to w zastraszającym tempie.

Mieszkańcy Kętrzyna zapamiętają te nazwiska i przy kolejnych wyborach na pewno rozliczą radnych, którzy podczas dzisiejszej sesji podnieśli rękę za podwyższeniem podatków od nieruchomości.

42 thoughts on “WAŻNY TEMAT: W Kętrzynie będą wyższe podatki! Podatkowe szaleństwo w Kętrzynie [odc. II]

 1. Wszyscy podnieśli. U wójta Bobrowskiego i w Barcianach i w Reszlu i Srokowie podatki są maksymalne jak ustawa przewiduje. Tam będzie więcej od Ketrzyna o 30 procentów. Wszystko przez drożyznę i inflację. Pisowski ład a chleb będzie zaraz po osiem.Nie lekko.Chleb po osiem.Tak się mówiło za komuny.

 2. Wróbel musi miec na delegacje, na opłacanie kolegów z Olsztyna, którzy mu pomagają walczyć z opozycją, autorów pism zastraszajacych autora portalu, pana Cwika. 10 tyś. miesięcznie. Jakies dziwne donice z jakimiś zakręconych palkami, wynagrodzenia pani byłej skarbnik, która nie wiadomo co robi, a dostaje pensję skarbnika miasta, pani byłej naczelnik oświaty siedzącej w muzeum, delegacje Wróbla, itp. Musza miec na to kase i mają czelność nas zmuszać do sponsorowania powyższych wydatków widzimisię nieudolnych panów.

 3. Pani Gajek, a pani to reprezentuje i wyraza wole wyborcow? Od kiedy to osobiste urazy uprawniają panią do zaglosowania przeciwko obecności w radzie jednej z nielicznych osob którym bardzo się chce dbać o to umierającego za rządów tych ” burmitrzow” Raz pani widzi pana Cwika w komisji, a następnego dnia pani z powodu urazu blokuje pani tego zaangażowanego człowieka. Mam ogromną wątpliwość, czy ma Pani kompetencje do bycia reprezentantem mojej woli.

  1. Dobro miasta, mieszkańców……..
   W mieście marazm, utrata, 14 milionów dofinansowania, marnotrawienie pieniędzy na audyty, raporty o stanie miasta, wysokie pensje dla sztabu dowodzącego, itd, a pani Biała, Sapiński, Duczek, Baranowski, Niedźwiecki, Szymański Gajek zadowoleni i popierają ten marazm??? Dobro miasta??? Czy korzyści osobiste tych radnych?????

 4. Demagogia Niedziółki kontra populizm radnych – tak mogę podsumować wynik tego politycznego zamieszania za które zapłacą mieszkańcy. Rykoszetem oberwie niestety i miasto – wskutek braku równoległych działań i jakiegokolwiek pomysłu na Kętrzyn, dokręcanie śruby ostatecznie przyczyni się do spadku dochodów miasta. Tak panie managerze Niedziółka nie poczynił stosownych wyliczeń (jak już to miało miejsce przy śmieciach i autobusach elektrycznych) i za chwilę przypomni o sobie krzywa Laffera. I co pan zrobi? Zwolni pan … przepraszam, wymelduje pan znaczną część mieszkańców? Miasto to nie Elektrownia Ostrołęka drogi panie. Pańska retoryka to w moim odczuciu zwykła demagogia. To równia pochyła po której stacza się Kętrzyn.
  Z drugiej strony to co robią radni odbieram jako ordynarny populizm. Miasto ledwo zipie pod ciężarem bzdurnych wydatków zwanych inwestycjami, tymczasem kętrzyńskie koło PO proponuje zwiększenie wpływów do budżetu poprzez … zwiększenie wydatków na inwestycje (sic!). Czy ktoś w PeO robi sobie jaja z ludzi którzy to czytają? Z kolei członkowie lokalnych struktur PiS zgrywają dziś Rejtana. Przecież to oni wspierają choćby swoimi składkami partię PiS tworzącą dziś rząd Morawieckiego, który w bezprecedensowy sposób odbiera samorządom źródła przychodów i marnuje środki niemal tak jak robi to Niedziółka – na elektromobilność, służącą coraz większej inwigilacji społeczeństwa cyfryzację, a także na powiększanie administracji wybitnych fachowców. No ale „wincyj” wydatków na „inwestycje” domagają się też i inni opozycjoniści – choćby radny Nowak zaczarowany danymi przytaczanymi przez samorządowy tylko z nazwy portal którego partnerami są potentaci europejscy na rynku nieruchomości czy z branży budownictwa infrastrukturalnego. Czy pan Nowak wie na jakiej zasadzie przyznaje się tytuł „Najlepszego Samorządowca”? Ano kapituła konkursu złożona z przedstawicieli producentów materiałów budowlanych, taboru komunikacji zbiorowej czy branży budownictwa infrastrukturalnego, przyznaje tytuł na podstawie wartości kontraktów. Czyli im więcej wydrenuje taki operatywny samorządowiec z budżetu miasta czy powiatu, im droższy ten miś chciałoby się powiedzieć, tym tytuł pewniejszy. Czy takich inwestycji chce kętrzyńska PO i radny Nowak?
  Ale wróćmy do PiS, bo ten za pazurami ma jeszcze coś. Mając fotel przewodniczącego rady, to PiS jest współodpowiedzialny za politykę w Kętrzynie. To PiS przez długi czas umacniał Niedziółkę. Mało tego, według mojej wiedzy miał propozycje z przynajmniej dwóch środowisk pomocy w odwołanianiu Niedziółki. Nie skorzystał. Dlatego obecne rezolucje, apele, oświadczenia i inne polityczne dąsy pląsy, odbieram jako zwykły populizm. Prawda że pięknie uzupełnia demagogię Niedziółki?

 5. Co na to Platforma Obywatelska ? Apel Zarządu powiatowo – miejskiego z przewodniczącym Panem Homzą Radni ’ członkowie PO Andrzej Niedźwiecki i Krystian Abramowicz głosują przeciw Uchwałę PO i głosują za podwyżką podatków

  1. … a co na to SLD, PSL, Hołownia2050, Nowoczesna (z którą jeden pan startował do sejmiku), PZW, Koło Gospodyń Wiejskich…?
   … o ile pamiętam, to Radnych wybiera suweren – nie jest jak za komuny, przynoszony w teczce przez towarzysza I sekretarza partii… i to suweren oceni swój wybór, przy okazji kolejnych wyborów… O ile dobrze słyszałem w relacji z sesji, to w uzasadnieniu tego dokumentu było napisane „apeluje się do ….” – apel o głosowanie a nakaz głosowania, to dwie różne rzeczy – tak mówią mądre słownik…

  2. Podatki w Kętrzynie w górę aż o 30 %! Tak zdecydowali radni, którzy poparli projekt burmistrza Ryszarda Niedziółki. Wśród głosujących za byli członkowie Platformy Obywatelskiej, przy czym zarząd przyjął uchwałę i stanowisko sprzeciwiające się podwyżce. Dokumenty były odczytane na sesji Rady Miasta Kętrzyn 25 listopada. W tej sytuacji zarząd koła rozważa możliwość zawieszenie dwóch kolegów w prawach członka lokalnej PO.
   Za podniesieniem podatków głosowali radni: klubu AS – Krystian Abramowicz (PO), Marzena Gajek, Daniel Sapiński, Marian Toruński, Zofia Waszkiewicz, oraz radni – Jerzy Baranowski, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Dariusz Duczek, Andrzej Niedźwiedzki (PO) i Ryszard Szymański.
   Przeciwko podnoszeniu podatków zagłosowało 10 radnych.

  1. Z całym szacunkiem, ale jaka to różnica który i skąd, skoro wszyscy w kluczowych sprawach głosują niemal tak samo. To głosowanie w świetle wcześniejszych działań jest bez znaczenia. Za podwyżkami opowiedzieli się wszyscy wspierając wydatki Niedziółki …

  2. Podwyżki podatków to nikt nie lubi ale kosmos podatkowy to jest w Reszlu na przykład. Albo w gminie ketrzyn.Za 50 metrowe mieszkanie w Ketrzynie podatek roczny wyniesie 35zł.było 27zł a w Wopławce będzie 44,5.Podobnie z biznesem wszędzie w powiecie więcej o 30 %.To w Ketrzynie jest dużo taniej.Ale podwyżka to pdwyżka i ponarzekać trzeba.

   1. To nie jest narzekanie dla zasady. To wyraz braku zgody na złą politykę. Gdyby miasto prawidłowo się rozwijało, podwyżki nie byłby potrzebne. Jeśli w Reszlu i gminie Kętrzyn stawki są jeszcze wyższe, moim zdaniem świadczy to tylko o źle prowadzonej polityce w wymienionych gminach.

 6. To jest chore po wodzie śmieciach ,czynszu przyszedł czas na podatki mieszkańców Kętrzyna i to w mieście gdzie nie ma żadnych inwestycji .Gratuluję pomysłu czekamy na kolejne trafione uchwały

 7. Wiadomo, że nikt nie lubi podwyżek, ale ostatnio wszystko drożeje w takim tempie, że człowiek codziennie widzi inne ceny chleba, paliwa. A z drugiej strony PiS kupuje sobie określone głosy najbiedniejszych rozdając kasę na lewo i prawo. Nie dziwię się że podniesiono podatki od nieruchomości. Gdyby w 2018 ich nie obniżono, byłoby jeszcze drożej. Wiadomo, że przedsiębiorcy odbiorą sobie taką podwyżkę w cenach. Jak nie burzymy się na paliwo po 6 zł za litr, to nie burzmy się o tę złotówkę więcej podatku miesięcznie. Co do Komisji Rewizyjnej to ja się cieszę, że nie wybrano pana Cwika. Tak nieuczciwego, zakłamanego radnego dawno nie było, Policjant, który poświadcza nieprawdę co do swojego zamieszkania chce komukolwiek udowadniać przekręty. A pan Nowak okazuje się lubi kontrolować ale tylko teoretycznie, Coś zasugerować to i owszem, ale do Komisji Rewizyjnej to odwagi nie miał wejść, bo tam to już nie można sugrowć, tylko uczciwie sprawdzać.

  1. A potrafiłbyś/potrafiłabyś przedstawić się i napisać jeszcze raz to samo? Czy to tylko taka odwaga zza monitora?

 8. Oni głosowali 'za podwyżką podatku:
  Kętrzyn 2 000 :
  Baranowski Jerzy
  Buraczek Zenon
  Duczek Dariusz

  Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa
  Biała Alicja ( weszła za Nietrzebę)
  Niedżwiecki Andrzej ( wszedł za Hećmana)
  Szymański Ryszard

  Jak ich nazywać ???

 9. Albo popis pseudospecjalisty Sapińskiego… Czego Pan uczy swoich podopiecznych? Jak niszczyć zapał i zaangażowanie? Jaki cel wyznaczył panu ten burmistrz i jego zadufany narcyz , którzy zalecają panu usługi terapeutyczne- zniszczyć publicznie Pana Cwika, który ma odwagę, by walczyć o Ķętrzyn???????

 10. Huzia na józia, wy pseudo radni i pseudo burmistrzowie. Radni bez godności chcą pozbyć się kłopotliwego dociekliwego radnego?????? Bo co wam dał burmistrz???? Posadzki????? Panie Cwik, głowa do góry 🙂

  1. Od kiedy radny Ćwik stał się takim obrońcą interesu Kętrzyna? Po wcześniejszych głosowaniach wbrew interesowi miasta? Zachowanie rady miasta przypominającej mi bardziej towarzystwo wzajemnej adoracji niż organ doradczy lub strażników moralności władzy, budzi moje skojarzenia ze stadem szpaków na czereśni. Kupa zgiełku i ciągłe przetasowania. Raz ci za a tamci przeciw, innym razem odwrotnie. Ostatecznie szpaki i tak obeżrą wszystkie owoce do pestek …

 11. Kogo jeszcze Wróbel chcesz zniszczyć za krytykę Twojej osoby? Masz na koncie sporo osób redaktora info, członków gminnej komisji rozwiązywania problemów Alkoholowych, teraz radnego Cwika i sporo innych osob? Kto jeszcze przeszkadza Ci przeżerać publiczną kasę mieszkańców Ketrzyna???????

  1. No przecież marnowanie publicznych środków przez władze miasta odbywa się za zgodą radnych, a w kluczowych projektach drenujących Kętrzyn z kasy pan Ćwik głosował ochoczo „za”.

   1. … dodam tylko, że to partia (opcja polityczna) pana Ćwika doprowadziła nasz kraj do takiego dramatu finansowego – ludzie węgiel z około 800zł/1t rok temu skoczył na od 1300/1t i wyżej !!!!
    TO jest podwyżka!!! (pod warunkiem, że jest na składzie!!) – z tego niech się radni PiS wyspowiadają!!

 12. Przestańcie sie na wzajem oskarżać.
  Proste rozwiązanie dokonać zmian na pełnionych funkcjach Radzie miasta począwszy od Toruńskiego po przez Abramowicza i będzie spokój.
  A co do Wróbla to odrębny temat.

 13. Podwyżka podatków lokalnych była oczywista i tylko populiści z klubu PIS Czech- gwiazda , Rypina , Ćwik brylują jakby nie rozumieli, że utrzymanie tylu instytucji przy rosnących kosztach utrzymania wymaga finansowania. Po co robić ludziom wodę z mózgu panie redaktorze takim tytułem???? . A prowadzący , przewodniczący Rypina nie panuje nad prowadzeniem dyskusji, obrad. I on chciał być Burmistrzem ? Z czym do ludu , mój Boże

 14. Jednak cieszy, że nie wszyscy dali się skorumpować korzyściami własnymi?? Nie wykluczam, że temu burmistrzowi od 7 boleści, wierzyli. A dzisiaj podjęli walkę z Wróblem który dysponuje publiczną kasą, aby płacić kancelarii p Mackiwicza z Olsztyna, kupować radnych posadkami, zleceniem usług, pozbywaniem się niewygodnych. Kiedy do tego urzedu wpadnie NIK i ujawni jak to Wróbel walczył z oponentami i rękami Niedziólki walczył trwonił publiczne środki???

 15. To przez nich będziecie płacić WYŻSZE PODATKI w Kętrzynie!!!!! Krystian Abramowicz, Jerzy Baranowski, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Dariusz Duczek, Małgorzata Gajek, Andrzej Niedźwiedzki, Daniel Sapiński, Ryszard Szymański, Marian Toruński, Zofia Waszkiewicz.

 16. Propozycja nowego składu komisji rewizyjnej. Sapiński, Biała, Niedżwiedzki, Szymański. DA mnie tez sie wydaje, jak panu Czeslawowi, ze jeszcze w skladzie brakuje Niedziólki lub Wrobla. Ale i bez nich, ten sklad to dobry dowcip. Jak głosują tak i będą prowadzić kontrolę Wróbla. Rozdziobia nasze miasto kruki i wrony.

 17. A co sie stało z tymi osobami ? Czy myślą realnie i reprezentują swoich wyborców?
  Zenon Buraczek,
  Dariusz Duczek,
  Andrzej Niedźwiedzki (PO)
  Ryszard Szymański.
  Z jakiego bloku wyborczego kandydowali pewnie nie od Niedziółki?

 18. Jaki lament o podatki 30 % Ponarzekać trzeba . Ile to w skali roku złotówek? O czym tu piszecie ? O jakich pieniądzach ? Artykuł napisany aby rozbić klarującą się nową większość w radzie . W sumie to żałość bierze patrząc na przewodniczącego pana Rypinę i to jego głosowanie przeciw podatkom. Oczywista oczywistość to zwiększenie dochodów miasta dzięki podatkom. Bez przesady statystyczny mieszkaniec nie zbiednieje, jeśli w skali roku jednej pizzy nie zje lub 2-3 butelki piwa nie wypije- Wielkie rwanie szat. W zasadzie ci co zagłosowali za podwyżką stąpają twardo po ziemi i mieli odwagę zagłosować za – za utrzymanie wszystkich instytucji i obiektów. Po co tych radnych atakujecie ? Atakujcie populistów

  1. A na co im nasze pieniądze??? Traca dofinansowania na Ogrodowa, odstepuja od inwestycji na Gornej, oddaja walkowerem wyludzaczom publiczną kase… Po co im moja kasa?? Żeby Wróblowi starczyło na delegacje, opłacanie kolegów cwaniakow prawników z Olsztyna i inne machloje?????

   1. No rzeczywiście Biała, Duczek, Baranowski, Buraczek, Szymański, Gajek, Sapiński, Abramowicz, Toruński, Waszkiewicz, Niedżwiedzki to bohaterzy. Hahahaha!!!!!!!

 19. To po jakiego groma Ryszard JAK OBJ AŁ FUNKCJE to obniżył podatki?
  A co do „Narcyza” to zawsze na na czyimś garbie wypłynął to już taki człowiek aby dla siebie.

 20. Marzena Gajek – radna Rady Miejskiej, pierwsza i ostatnia kadencja, bezrobotna. Tej kobiecie woda sodowa uderzyła do głowy. Kim ona jest, żeby kogoś pouczać? Dlaczego ona tak włazi w cztery litery Ryśka? Chyba ten Burmistrz w czymś jej pomógł, że tak nadskakuje mu!! Miała być dla mieszkańców miasta. W sumie przez przypadek jest w radzie, co widać. Wlazła na plecach Ryszarda Henryka. Początek śledztwa i bingo. Wiem za co tak dziękuje podnosząc swoją łapę za podwyżką podatków, broniąc Ryszarda w każdej sytuacji.

 21. Dariusz Duczek – współpracownik Krzysztofa Hećmana, pracownik zakładu energetycznego, zgodnie z oświadczeniem majątkowym zarabiający ponad 140.000 zł w roku 2020. Gość, który zdradził swoich wyborców – jest już z Ryśkiem. To on głosował za podwyżką podatków dla mieszkańców Kętrzyna. Koszmarny gość. Że się nie wstydzi ludzi? Ludzie cię zapamiętali.

  1. Radni się kłócą, jeden nastaje na drugiego, a Wróbel i Niedziółka się cieszą, że o nich trochę ciszej. A Wróbel dalej sponsoruje kolesiów swego pokroju i spłaca naszymi pieniędzmi kredyty, a szczury się zaszyly po kątach, nic nie robią, a kaska naplywa na konta. Oj radni, czy tak drogo Was kupili, żeście się dali tak z…………….ć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *