WĘGORZEWO: Nowa kuźnia w Parku Etnograficznym nad Węgorapą – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Nowa kuźnia w Parku Etnograficznym nad Węgorapą

0

Na terenie Parku Etnograficznego nad Węgorapą trwają intensywne prace mające na celu uruchomienie Kuźni z Zabrostu Wielkiego. Projekt ten został dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach programu „Wsparcie Muzeum Kultury Ludowej poprzez zakup środków trwałych w celu dostosowania do nowoczesnej działalności kulturalnej”. Pierwsze oznaki sukcesu już widać, gdyż dym z komina kuźni po raz pierwszy unosił się w powietrzu.

Dzisiejszego dnia w kuźni wykonano również pierwszy przedmiot – breloczek do kluczy w kształcie liścia. To symboliczne wydarzenie jest wyrazem otwarcia nowego rozdziału w historii Parku Etnograficznego i umożliwia zapoznanie się z tradycyjnym rzemiosłem kowalskim.

Aby podzielić się tą radosną chwilą z mieszkańcami i odwiedzającymi, Park Etnograficzny zaprasza na pierwszy pokaz pracy kuźni, który odbędzie się 13 maja podczas Nocy Muzeów. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć kuźnię w pełnej krasie i doświadczyć atmosfery tradycyjnej kowalstwa.

Zapraszamy wszystkich miłośników rzemiosła i tradycji na pokaz otwarcia kuźni, aby razem cieszyć się tym historycznym wydarzeniem i podziwiać umiejętności kowalskie mistrzów. To będzie niezapomniane doświadczenie, które jednocześnie przyczyni się do zachowania dziedzictwa kulturowego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *