WĘGORZEWO: Policjantki rozmawiały z młodzieżą o hejcie i uzależnieniach – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Policjantki rozmawiały z młodzieżą o hejcie i uzależnieniach

0

Policjantki z węgorzewskiej komendy spotkały się z młodzieżą Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie. Głównym tematem rozmów były zagrożenia płynące z eksperymentowania ze środkami odurzającymi oraz mowa nienawiści przejawiająca się w hejcie internetowym. Nie zabrakło także tematów związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich.

Na temat uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie sięgający po substancje psychoaktywne, rozmawiała wczoraj st. asp. Agnieszka Filipska z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Głównym celem tego spotkania, było zwrócenie uwagi, na to że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy pozwala na unikniecie kolizji z prawem i chroni przed wieloma życiowymi tragediami. Asp. sztab. Grażyna Magiera rozmawiała z młodzieżą o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu. Policjantka uświadomiła uczniom, czym jest zjawisko cyberprzemocy, jednocześnie poinformować ich o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się również kim jest osoba nieletnia w świetle przepisów, od kiedy rozpoczyna się odpowiedzialność prawna nieletnich, na jakich zasadach odpowiada nieletni za popełnione czyny karalne i jak wyglądają procedury postępowania.  Policjantki omówiły także z uczniami zjawisko demoralizacji, czym jest i jakie zagrożenia wiążą się z niedostosowaniem społecznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *