WĘGORZEWO: Wpadł podczas sklepowej kradzieży – okazało się, że jest poszukiwany – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Wpadł podczas sklepowej kradzieży – okazało się, że jest poszukiwany

0

Policjanci interweniowali wobec sprawcy kradzieży w jednym ze sklepów w Węgorzewie. W trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Biskupcu do odbycia kary za przestępstwo popełnione w przeszłości. 44-latek został zatrzymany i tego samego dnia trafił do zakładu karnego.

W poniedziałek (10.07) około godziny 13:50 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pracownika ochrony, który ujął 44-latka wynikało, że mężczyzna przekroczył linię kas i próbował opuścić sklep z towarem, za który nie zapłacił.

Sprawcą kradzieży okazał się mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że 44-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Biskupcu celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo.

44-latek został zatrzymany i  zgodnie z poleceniem sądu trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 3 miesiące. Ponadto odpowie za dokonaną kradzież sklepową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *