WĘGORZEWO: Wyrodny syn trafił do aresztu… – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Wyrodny syn trafił do aresztu…

0

,,Codziennie pije alkohol, jego zachowanie stało się nie do zniesienia….”. Takie słowa skierowała przerażona matka do mundurowych, którzy interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Węgorzewo. Pijany 39-letni syn wyzywał 76-latkę słowami wulgarnymi, szarpał, popychał oraz uszkodził dwie pary drzwi. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego mężczyznę w policyjnej celi.

We wtorek (04.10.2022r.) około godziny 18:00 oficer dyżurny skierował patrol na interwencję domową do jednej z rodzin zamieszkałej na terenie gminy Węgorzewo. Gdy policjanci weszli pod wskazany w zgłoszeniu adres awantura domowa trwała w najlepsze. Jak się okazało, 39-letni mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę, w trakcie której zachowywał się agresywnie w stosunku do swojej matki. Wyzywał ją, szarpał, popychał oraz zniszczył dwie pary drzwi. Jak oświadczyła przerażona starsza kobieta powodem tak nerwowego i nieprzewidywalnego zachowani syn był spożywany codziennie w dużych ilościach alkohol. Zatrzymany 39-latek miał w organizmie 4 promile alkoholu.

Interweniujący policjanci objęli rodziny procedurą Niebieska Karty. Teraz sprawdzają ich sytuację.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *