WIADOMOŚCI POLICYJNE: 25.02-03.03.2021 – Magna Masuria

Efekt domina – zdarzenie z udziałem 4 pojazdów

Brak koncentracji, chwila nieuwagi czy zagapienie powodują, że na drodze mamy do czynienia z efektem domina. Tak było wczoraj na trasie Kętrzyn-Mrągowo. Kierowca fiata nie zdążył wyhamować i uderzył w tył forda, który został wepchnięty pod stojącą ciężarówkę w którą uderzył oderwany spoiler seata. W zdarzeniu uszkodzone zostały w sumie cztery pojazdy, a jedna osoba trafiła do szpitala.

W czwartek (25.02.2021r.) w samo południe oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na trasie Kętrzyn-Mrągowo na wysokości miejscowości Łazdoje w gm. Kętrzyn doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdów osobowych oraz ciężarówki. Na wskazaną trasę zostały wysłane służby ratunkowe. Jak ustalili mundurowi, na drodze wojewódzkiej W591 w rejonie miejscowości Łazdoje od pojazdu marki Seat Toledo, którego kierującym był 26-letni mieszkaniec Kętrzyna, oderwał się element spoilera, który uderzył w szybę jadącego pojazdu ciężarowego marki Scania, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego. Po uderzeniu kierujący ciężarówką zatrzymał pojazd. Za ciężarówką w sposób bezpieczny zatrzymał się pojazd marki Ford Mondeo, którym kierowała 39-letnia mieszkanka gminy Banie Mazurskie. W pojeździe podróżowała również 15-letnia pasażerka. Jadący tą sama trasą  24-letni mieszkaniec gminy Małdyty  kierując pojazdem marki Fiat Fiorino, nie zauważył momentu, kiedy jadące przed nim pojazdy zatrzymały się i w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości najechał na tył poprzedzającego go forda, który siłą uderzenia został wepchnięty pod ciężarówkę. Kierująca autem kobieta została przewieziona z obrażeniami ciała do szpitala w Giżycku. 24-latek, który kierował fiatem odpowie za spowodowanie wypadku. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany w polach przez policjantów z Reszla

Chcąc uniknąć kary uciekał przed policjantami. 48-latek po pościgu pieszym został zatrzymany na polu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Jeszcze dzisiaj trafi do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższy 1 rok.

W czwartek (25.02.2021) tuż przed godz. 14:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Reszlu podczas realizacji czynności służbowych wspólnie
z  asystentem zespołu wykroczeń i organizacji służby do jednej z prowadzonych spraw zauważyli na ulicy Racławickiej w Reszlu  jak mężczyzna na widok radiowozu zbiegł z drogi i zaczął uciekać po polu uprawnym. Policjanci natychmiast ruszyli w pieszy pościg za mężczyzną. Jego wysiłki okazały się bezskuteczne. Po chwili 48-latek został zatrzymany. Szybko wyjaśnił się powód zachowania uciekiniera. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że za mężczyzną został wydany list gończy przez Sąd Rejonowy w Biskupcu. Mieszkaniec gminy Korsze uchylał się od kary 1 roku pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu.

Mężczyzna początkowo trafił do policyjnej celi. Jeszcze dziś zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *