Wójt może, a burmistrz nie może? [FELIETON] – Magna Masuria

Zima zaskoczyła w tym roku wszystkich, a zaraz po obfitych opadach śniegu i kilkunastu mroźnych dniach przyszły gwałtowne roztopy, które uprzykrzyły życie wielu mieszkańcom nie tylko z Kętrzyna, ale również okolicy. W dniu wczorajszym na naszym profilu Facebook zamieściliśmy nadesłane zdjęcia z podwórka, które znajduje się za blokami przynależącymi do ul. Mielczarskiego. Od razu spłynęła do nas fala wiadomości obrazująca podobne problemy w całym Powiecie.

Jednak, w mojej opinii, najtrudniejszą sytuację mają mieszkańcy podkętrzyńskiej miejscowości Jurki, którzy od 2018 roku proszą o interwencję burmistrza Niedziółkę. Droga Kętrzyn-Jurki jest podzielona na dwie części. Połowa należy do Gminy i trzeba przyznać fakt, wójt Bobrowski wywiązał się z próśb mieszkańców Jurek, co skutkowało utwardzeniem nawierzchni. Pisma mieszkańców Jurek do burmistrza Niedziółki odbijają się lub przepadają. Złożono sześć pism i nic. Prośby o utwardzenie nawierzchni bezskuteczne. Prośby o przekazanie tego odcinka drogi do Gminy również nie przemawiają do burmistrza Niedziółki.

Sam w pobliżu tej drogi mam działkę i stan drogi jest fatalny. Można z łatwością ugrzęznąć w błocie, albo zniszczyć zawieszenie samochodu. O przejeździe rowerem już nawet nie wspomnę. Duża część mieszkańców Kętrzyna uczęszcza tamtą drogą ze względu na znajdujące się ogrody działkowe oraz biegnące trasy rowerowe wyznaczone przez Gminę.

Czy musi dojść do tragedii, aby burmistrz Niedziółka podjął decyzję, co zrobić z miejską częścią drogi Kętrzyn-Jurki? Czy burmistrz tak chce pomagać przedsiębiorcom, przecież w pobliżu ma powstać fabryka pod szyldem PKN Orlen. Czy radni podejmą interwencję w sprawię drogi Kętrzyn-Jurki?

33 thoughts on “Wójt może, a burmistrz nie może? [FELIETON]

 1. Panie Redaktorze, w tym okręgu wyborczym mieszka radny Toruński Marian, spec od dróg.Jest skuteczny, o czym Pan niedawno pisał, jak to pod swoją firmą BOMA załatwił utwardzenie drogi. Załatwi to i dla mieszkańców Jurek.

 2. Kiedyś byłem na spacerze i szedłem tą drogą. Na poboczach kupa śmieci, resztki po remontach, sprzęty AGD, telewizory, koszmar. Miasto nic tam nie zrobi bo rejon Ogrodowej i dalej to czarna dziura na kętrzyńskiej mapie. Z Ogrodowej zrobili drugie bajany. Na Jurki drogi nie będzie bo tam nie ma wyborców. Nasz burmistrz ma ostatnio tylko jedno wytłumaczenie, jak z filmu: „nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem”. Przybrał styl płaczka i udaje troskę o mieszkańców, biedny miś. Teraz do końca kadencji będzie przezywał inwestycję Orlenu. Orlen dołoży się do Ogrodowej, to może i drogę na Jurki zrobi, a co tam. nie zdziwiłbym się wcale, że ta nadmuchiwana bańka pęknie z powodu nieudacznictwa naszych urzędasów, którzy nie dopilnują czegoś na czas jak to zwykle bywa i inwestor się zmyje bo nie będzie chciał robić interesów z nieudacznikami. Przypominam, że mieszkańcy ciągle czekają na sesję, na której burmistrz miał się wytłumaczyć z utraty dotacji na remont dróg. Panie burmistrzu, my nie zapomnimy.

  1. Tak, jestem mieszkańcem Jurek od 10 lat. Wójt faktycznie na każdą naszą prośbę reagował. Dzięki niemu mamy kanalizację, wodociąg i asfalt. Co z tego jak życie zatruwa nam ten odcinek miejskiej drogi. Z drogi wiejskiej, asfaltowej, wjeżdżamy w błoto i dziury niszcząc nasze pojazdy. Zwracaliśmy się wraz z zarządem ogródków działkowych Wojciecha Kętrzyńskiego do Pana Toruńskiego o poparcie. Niestety, nie poparł, jedynie przekazał nasze pismo Burmistrzowi. Ale poparł budowę asfaltu przy swojej firmie. Myślę, że jego wyborcy zapamiętają podczas przyszłych wyborów. Ja myślę,że droga do Jurek będzie. Pieniądze na te inwestycje przyznawane są z Ministerstwa Infrastruktury. Może poprosimy inną instytucję, lub założymy własną organizację i spróbujemy problem rozwiązać. A może Pan Wojewoda nam pomoże. Mamy specjalistę od zamówień Publicznych. Zrobimy to w wymaganym czasie. Panie Burmistrzu niech się Pan Przejedzie tą drogą.

  2. Logicznego pomysłu na garaze nie maja a chcialbys pomysłu na zapomniane rejony typu Reymonta, Chopina, Ogrodowa, Jurki czy Bajany?
   Przecież wiedze i pomysl to trzeba mieć w głowie a nie na kartce napisane przez kogoś.

   1. to jest narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia przez mieszkańców Kętrzyna, trzeba sprawę skierować do sądu , już były takie wyroki

  1. A co powiesz na ogłoszenie o konkursie na nowego Prezesa Zarządu KTBS Sp. z o.o.?. Wymagania, jak dla średnio rozgarniętego szympansa, tj. wykształcenie wyższe (jakiekolwiek), 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (jakiegokolwiek), 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikających z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek. Oczywiście wykształcenie kierunkowe nie jest wymagane, ani doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Będzie drugi Michalski, albo jeszcze gorzej.
   https://tbs.ketrzyn.pl/konkurs-na-stanowisko-prezesa-zarzadu-ktbs-sp-z-oo-w-ketrzynie-a811.html

   1. Nie może być kompetentny, bo jakby „nasza władza” wyglądała na jego tle?
    Musi dmuchać do tej samej tuby propagandowej.
    Musi być elastyczny.
    A interes miasta, a dobro mieszkańców? „Nasza władza” ma to w d…….

   2. Przy tej nagonce to raczej doświadczonego i merytorycznego kandydata się nie znajdzie, no może jakiś „kamikadze” lub aparatczyk, któremu obojętne stanowisko byle prezes….

  2. A może radna dziennikarka byłaby zainteresowana pracą na stanowisku ds komunikacji społecznej? Burmistrz i z-ca ucieszyliby się mając w swoich szeregach panią radną wymowną i elegancką. A jeśli nie, to może pan redaktor portalu infoketrzyn24? Również bardzo stosowna osoba na brakujący burmistrzowi wakat. Burmistrz i z-ca byliby ukontentowani.

  1. Pensja 133.000 zł, delegacje 20.000 zł, telefon, tablet, laptop appla W sumie może blisko 200.000 zł się nazbiera. Nie liczac kosztow miasta na zatrudnianie kolesi i zakupy jak skutery, itp. Niech się budowlańcy wypowiedzią, czy za 200.000 zł. dałoby się asfalt wylać?

 3. A do 2018 roku do Jurek byl asfalt i Hećman zwiąl? Czy może gdy upominano się wówczas o drogę walczą stosowala kary cielesne ze problem powstał dopiero po 2018? Prad wam wyłączano czy wodę?

 4. A do 2018 roku do Jurek byl asfalt i Hećman po przegranych wyborach nawuerzchnie zwiąl? Czy może gdy upominano się wówczas o drogę wladza stosowala kary cielesne, ze problem powstał dopiero po 2018? Czy prądu wam moze wyłączano lub wodę jak upominaliscie się o droge?

 5. Kucharz powiatowy Zbigniew z Michałem chodzą pewnie po Starostwie Powiatowym jak koledzy z jednej partii.

 6. Te konkursy to pic na wodę. Zlikwidować je. Po co one skoro z góry wiadomo kto ten „konkurs” wygra. Nie ma co krytykowac obecnego wlodarza bo korzysta z dobrych praktyk poprzednika, który w tym maratonie po stanowisko odrazu postawił swego kandydata na mecie zanim padł sygnał start. Żal tylko tych kandydatów co złożyli ofertę i wyszli na…. Szkoda było papieru i czasu….

  1. chyba obecny burmistrz posłuchał rady mieszkańca nke. Swoją kuzynkę po tym jak zdezerterowała z funkcji skarbnika zatrudnił bez konkursu. Zostawiała cały syf budżetowy, który zrobiła jakiejś młodej dziewczynie zatrudnionej jeszcze za poprzednika. Dostała posadkę audytora za ogromne pieniądze. I tak wujek docenia swoich.

  2. To fakt, prezes wodociągów, komec, ktbs, komendant straży miejskiej to ustawka obecnego mera.

 7. Tego jeszcze nie grali „szewc Andrzej” został zatrudniona za zgodą Ryszarda nieudacznika w wodociągach.

  1. Nie dziwi. W końcu ponoć są razem umoczeni poświadczeniem nieprawdy co do oświadczeń majątkowych, muszą sobie pomagać. I czy tylko tym?

 8. Dla obecnego to całe prawo to pic na wodę, bo ma prawo gdzieś, on, jego faworyci i ulubiona kancelaria.

 9. nie odpuszczę, do kur…. nędzy kiedy Burmistrz weźmie się za smog, mieszkańcy Kętrzyna są truci

 10. A co to za zmiany w spółdzielni u „Arkadiusza – kaznodzieja” , wstawił parkometry przy biurowcu gdzie z tego parkingu korzystali mieszkańcy sąsiedniego bloku spółdzielczego. Czy zbiera dodatkową kasę dla zięcia „szewca” ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *