WIADOMOŚCI: Warmię, Mazury i Powiśle łączy turystyka – Magna Masuria

fot. mazury24.eu

Konkurs „Łączy nas turystyka”, organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, skierowany jest do wszystkich gmin Warmii, Mazur i Powiśla.

Ideą przedsięwzięcia jest podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez poprawę jakości architektury turystycznej i przestrzeni publicznych.

– Jest to już czwarta edycja tego konkursu – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Do tej pory dofinansowaliśmy 35 projektów i z naszego budżetu przeznaczyliśmy na te wszystkie zadania kwotę blisko 500 tys. zł. Dzięki tej inicjatywie w całym województwie powstała użyteczna infrastruktura turystyczna. Mogą z niej korzystać nie tylko mieszkańcy, ale również turyści odwiedzający nasz piękny region. Bo przecież Warmia, Mazury i Powiśle to bardzo ceniona marka turystyczna, kojarzona głównie ze względu na jeziora i czyste środowisko. Naszym obowiązkiem jest dążenie do podnoszenia atrakcyjności turystycznej, ale również pozostawienie przyszłym pokoleniom korzyści płynących z tego bogactwa.

Na finansowe wsparcie mogą liczyć zadania związane z budową, rozbudową, doposażeniem, odnową czy modernizacją ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej w województwie warmińsko-mazurskim. Do nich można zaliczyć m.in. zagospodarowywanie plaż, kształtowanie terenów zielonych, urządzanie miejsc odpoczynku dla rowerzystów i kajakarzy na szlakach turystycznych czy znakowanie szlaków w terenie.

Z budżetu województwa przeznaczono na ten cel łącznie 170 tys. zł., natomiast maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 20 tys. zł. Każda gmina ma możliwość złożenia tylko jednego wniosku, a finansowy wkład własny gminy nie może być niższy niż  50 proc. całkowitego kosztu zadania.

Nabór wniosków do tegorocznej edycji potrwa do 31 marca.

W ubiegłym roku wsparcie trafiło do gmin: Iława, Węgorzewo, Orzysz, Zalewo, Nowe Miasto Lubawskie, Srokowo, Rozogi, Górowo Iławeckie, Kurzętnik, Braniewo oraz Frombork. 

Decyzję w formie uchwały o udzieleniu pomocy finansowej na realizację zadań podejmuje sejmik województwa warmińsko-mazurskiego na podstawie rekomendacji zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

1 thought on “WIADOMOŚCI: Warmię, Mazury i Powiśle łączy turystyka

  1. A może Marszałek Województwa Pan Brzezin zainteresuje się pomocą dla Polonii na Wschodzie? Uważam ,że czas najwyższy tym problemem się zając a nie siedzieć na stołku za publiczne pieniądze i czekać na emeryturę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *