WŁOSKIE MIASTECZKO BELLUNO GOŚCIŁO PRZEDSTAWICIEL MIĘDZYNARODOWEGO KOMITETU KOORDYNUJĄCEGO SIECI CITTASLOW – Magna Masuria

WŁOSKIE MIASTECZKO BELLUNO GOŚCIŁO PRZEDSTAWICIEL MIĘDZYNARODOWEGO KOMITETU KOORDYNUJĄCEGO SIECI CITTASLOW

0

Polską sieć Cittaslow reprezentowali koordynator krajowy Jacek Kostka, burmistrz Górowa Iławeckiego oraz burmistrzowie Lidzbarka, Działdowa i Sianowa (woj. zachodniopomorskie).

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, który jest członkiem wspierającym ruchu, reprezentowała członek zarządu województwa Jolanta Piotrowska. W swoim wystąpieniu podkreślała aktywną współpracę miasteczek Cittaslow nie tylko w skali regionu, ale też całego kraju.

Posiedzenie miało charakter hybrydowy, z osobistym udziałem delegatów oraz za pośrednictwem platformy do spotkań on-line. Członkowie stowarzyszenia dyskutowali o strategii działania na kolejne lata, roli stowarzyszenia w działaniach niwelujących skutki pandemii, rozwiązaniach pro-ekologicznych oraz realizowanych i planowanych projektach.

Sprawozdanie z działalności polskiej sieci Cittaslow przedstawił Jacek Kostka, który następnie wspólnie z Jolantą Piotrowską zaprosili wszystkich przedstawicieli światowych sieci krajowych na jubileusz 15-lecia sieci Cittaslow w Polsce. Spotkanie odbędzie się w marcu 2022 roku.

Cittaslow przyjęło w swoje szeregi kolejnych członków. Miasto Socorro z Brazylii, trzy miejscowości tureckie Arapgir, Foça, İznik oraz Clervaux z Luksemburga. Tym samym ilość członków z całego świata przekroczyła liczbę 280.

35 z nich tworzy polską sieć Cittaslow.

Mauro Migliorini (prezydent Cittaslow International) zaprosił wszystkich członków do udziału w kolejnym posiedzeniu Komitetu, które zaplanowano na 26 marca 2022 roku w Lubawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *