ZAPOWIEDŹ: Sesja budżetowa Rady Miejskiej w Kętrzynie – Magna Masuria

ZAPOWIEDŹ: Sesja budżetowa Rady Miejskiej w Kętrzynie

21

30 grudnia o godzinie 13:00 odbędzie się XXXIII Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie. Dokładnych szczegółów przebiegu sesji jeszcze nie znamy, lecz głównym punktem będzie podjęcie Budżetu na rok 2021, który budzi wiele emocji wśród samorządowców i mieszkańców Kętrzyna. Ryszard Niedziółka w wielu udzielonych wywiadach próbuje ponownie obarczyć winą poprzednika oraz działania obecnej Rady za zły stan budżetu miasta, lecz ukrywa fakty zaciągania kolejnych ogromnych kredytów – o czym napiszemy wkrótce.

Tekstowa relacja live oczywiście na stronie info-Kętrzyn24.pl, serdecznie zapraszamy.

21 thoughts on “ZAPOWIEDŹ: Sesja budżetowa Rady Miejskiej w Kętrzynie

 1. Nie trzeba było trwonić pieniędzy na raporty, ekspertyzy, audyty, skutery, płatnych doradców zewnętrznych , przegrane procesy ze zwalnianymi bezprawnie niechcianymi pracownikami delegacje z-cy, przeplacanie najbliższych bez jakiejkolwiek wiedzy samorządowej, przepłacanie za usługi, nagrody dla najblizszych, to by się budżet spìął.

 2. Będzie milion zaległych podatków za cukrownie i może starczy.
  Nie robi błędów TEN co nic nie robi, a zazdrośni złośliwcy zawsze się znajdą.

 3. pieniądze budzetu miasta to pieniądze mieszkancow miasta i mieszkańcy żadają oszczednego wydawania tych pieniedzy, a nie na widzimisie wladzy. Jak placą ze swojej kieszeni, to niech robia, co chcą, jak zarządzają naszymi pieniedzmi, to niech robią to madrze, bo zostaną rozliczeni. Już ich RIO rozliczylo , negatywnie oceniając projekt budzetu skarbnika

 4. Panie Redaktorze, może coś o nowym Komendancie Straży Miejskiej, którym został mieszkaniec Spytkowa k. Giżycka

 5. Za błędy się płaci odpowiedzialnością, było ich zbyt dużo. Rządzenie miastem to nie poligon doświadczalny. Rządzić powinni najlepsi. Jak w świecie zwierząt. Przewodzą najlepsi, a nie ci, co się nie boją popełniać błędów. Szczególnie, jeśli za te błędy się nie płaci. Niech zapłacą za błędy, a potem niech je znowu popełniają i znowu za nie płacą, to może im się odechce je popełniać.

 6. Hećmana wam się odechciało. Psioczylizcie na niego na czym świat stoi. To nastąpiła zmina, ale jak widzę po komentarzach, ba grosze. To może trzeba było dac szansę młodemu Rypinie. Twierdził przecież, zjego program Tak dla Kętrzyna zakładał zrównoważony rozwój miasta.

 7. Do p. Jana. Zgadzam się z Panem co do oszczędnego wydawania kasy mieszkancow co do budżetu to źródełko proszę pana wyschło w 2018 i żeby teraz na to wszystko mieć trzeba zarabiać a jak Panu wiadomo samorząd to nie byznes. Taki inwentarz jaki otrzymał obecny to tylko mu wspolczuc bo z pustego to i Salomon nie naleje. Poprzednik zafundował miastu inwestycje jakby to był Rzym i liczył ze na stadionie będą wyścigi rydwanów które będą oglądać miliony turystów i zostawiac tu będą dolary….Ten to miał rozmach… Na co komu ten stadion za grube miliony…. Teraz trzeba to utrzymać i gdzie tu gospodarność…..

  1. Jak nędznie i żałośnie brzmią takie komentarze po dwóch latach sprawowania władzy w przededniu 2021 r

 8. Należało się skupić na poprawie tego, co zastano w 2018r., a nie na rozliczaniu poprzednika płatnymi audytami, ekspertyzami, które nic nie dały, zawiadomieniami do prokuratury, trzyliterowych organów. I co z tego wynikło? No chyba nic?
  Nie na lansie, i budowaniu wizerunku, a na ciężkiej pracy.
  Należało wykorzystać doświadczonych pracowników samorządu, a nie pozbywać się ich, trwoniąc pieniądze mieszkańców na przegrane procesy sądowe, odszkodowania.
  Doświadczeni pracownicy zastąpieni zostali ludźmi przypadkowymi, bez umiejętności i wizji, z pensjami 90.000-140.000 zł rocznie. Za zdobywanie doświadczenia, za naukę się płaci, a nie dostaje wynagrodzenie na takim poziomie.
  To prawda, poprzednik zadłużył miasto, ale pozostawił po sobie pomnik.
  A co zostawi po sobie obecny burmistrz?

 9. Wypowiedz powyższa ” Awo”
  Cyt. „To może trzeba było dać szansę młodemu Rypinie.”
  Mam pytanie to jak Rypina daje sie za sznurki pociągąc przecież v-ce burmistrz Wróbel nie jest z PISu a te stanowisko powinno byc dla PISu ketrzynskiego.
  To co może Rypina zadziałać ?
  A no nic!!!

 10. Hymm POMNIK za który szanowny Janie będziem płacić, płacić i płacić. Ale komu te pomniki potrzebne ….. Czy on zapytal nas po jakiego grzyba potrzebny nam ten stadion….. Nie bronię obecnego burmistrza ale poprzednik nastawiał tych pomników i nawet gołębie na nie srac nie chcą….. No ale jak nikt mu nie chciał postawic to se sam nastawiał a my teraz za to płacimy….. Moim zdaniem nie ma co tak chwalić hecmana bo na swoim koncie ma dużo grzeszków….. A my tu zyjem i chcemy nie pomników a normalności w mieście. Obecny ma duzo do zrobienia i nadrobienia ale jak się taki inwentarz zastaje to nie lada gratka by to w jedną kadencję uporządkowac….. Co do tych ludzi zwanych „fachowcami Hecmana” to wstrzymałbym się na pana miejscu z oceną, bo są przypadki ale fachowców co fermentu narobili a Niedziółka zamiast pogonić tych specow dal mi niezła kaskę i ciepła posadkę. A jak tak tacy spece to co tak cicho siedzą jak mysz pod miotła i czekają do emeryturki zbytnio się nie wysilajac…. Kij się zawsze znajdzie by uderzyć….. A nikt szanowny Janie z tych byłych speców KH nie jest taki doskonały…..

 11. A czy pan redaktor słyszał, jaką posadke przytuli krew na burmistrza, ta od finansów, bo nie widać żadnego ogłoszenia o naborze do pracy w urzędzie. Czyżby odwołana na własne życzenie pani, zaczęła karierę poza urzędem miasta? A może dla rodziny tworzy się za pieniądze ketrzyniakow posadkę bez konkursu? A może byliby lepsi,a może należałoby byłej szefowej finansów miasta stanąć w konkury? Mam kilku bezrobotnych znajomych, moze byliby lepsi? Za 10 tysiakow na miesiac chetnie popracuja. Czy ktoś może uchylić rąbka tajemnicy? A moze burmistrz, lub odchodząca z funkcji pani skarbnik na zapowiedzianej sesji miejskiej 30tego powiedzą coś w tym temacie dla bezpośrednich płatników pensji urzędników? Tu cicho sza, tam cicho sza… jak śpiewał pewien Krakowiak.

 12. W pełni popieram p. Ryśka z Moniuszki, gdzie są ci co mieli coś do powiedzenia, a teraz cichutko siedzą kryjąc się po kątach, nie mają odwagi zabrać głosu, a może boją się o posadkę, aby do przodu…. Roztrwonione pieniądze na krewnych i znajomych, kolesiów itp. najlepiej zwalić na „poprzednika”, tylko, że „poprzednik” nie zatrudniał rodzinki. Dawał pracę ludziom, od których wiedział, że sprostają zadaniu i Go nie zawiodą. A co zagwarantuje obecnie zatrudniona świta znajomków – tylko branie wielkiej kasy i nic nie robienie, bo przecież to ludzie nieprofesjonalni i laicy ( przynajmniej niektórzy). A ci co tak „namiętnie” głosowali pewnie już się obudzili, bo chyba się zawiedli i kokosów nie zbiją na „obiecankach” przedwyborczych obecnego „mera”. Zatem powodzenia życzę.

 13. Skad pan redaktor wie, że 30.12 jest sesja?.Nie ma oficjalnej informacji na stronie urzędowej. To juz mieszkańcy poķątnie beda sie dowiadywac, kiedy i gdzie sesja?

 14. Do Ryszarda Niedziółki – Słuchając twoich wyjaśnień na sesjach, czytając twoje odpowiedzi kierowane do radnych pasuje do Ciebie pewna angielska sentencja : “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.” Język angielski jeszcze rozumiesz Rysiek ?

  1. „Jeśli nie umiesz wytłumaczyć tego w prosty sposób, to znaczy że nie rozumiesz tego wystarczająco dobrze”. Dobre pasuje w 100% do Ryśka Henryka. Czekam na jutrzejszą sesję. Ciekawe czy po raz kolejny potwierdzi ww. myśl. Zapewne na nic lepszego go nie stać.

 15. Radna Gminy Reszel a zarazem Naczelnik Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta w Kętrzynie Ewa Sadowska do późnych godzin popołudniowych ustalała w Urzędzie Miasta w Kętrzynie co jutro powie na sesji m.in. w sprawie właścicieli garaży. Czy muszą przedstawiać umowy o wywóz odpadów komunalnych czy nie. Zobaczymy czy będzie przygotowana na pytania. Myślę, że jak zwykle będzie daleko od precyzyjnych odpowiedzi tak jak jej mentor manager Ryszard.

 16. Na stronie umketrzyn na trzy godziny przed sesją ukazało się zaproszenie na sesję. To kpina z mieszkańcow!!!!! Panei Rypina, jaki z pana przewodniczący rady, jak pan nie zwazasz, aby mieszkańcy z odpowiednim wyprzedzeniem mogli się dowiadywać o sesji. Trzeba powiadomić wojewodę co się wyprawia w magistracie, niech się przyjrzy sprawie.

 17. DO WYBORCY Z FALKLAND, ma Pan rację dzieją się cyrki, boją się, żeby lmieszkańcy nie przyszli i nie słyszeli ich „bajek” i omamień, aby się z tego mogli „wylizać” swoimi kłamstwami. Należy jak najszybciej powiadomić Wojewodę . Tak być dalej nie może, robią co chcą i do głowy nie biorą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *