6 maja 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z powiatu kętrzyńskiego

Zapraszamy an Festiwal Fantastyki na Mazurach

Fantastyka nie jedno ma imię, ale wszystkie jej oblicza będzie można znaleźć na Festiwalu Fantastyki Twierdza, który odbędzie się po raz piąty w dniach  6-8 września 2019 w Twierdzy Boyen w Giżycku.

A będzie co oglądać i czym się zająć bo program imprezy jest naprawdę imponujący i z pewnością zadowoli każdego, kto będzie chciał ciekawie spędzić ten wrześniowy weekend. Gry, koncerty folkowe, cosplay, warsztaty, tor taktyczny, teatry ognia i ponad 200 godzin programu!!!

Niespotykaną atrakcją będzie „Fantasmagorium”, czyli strefa na Majdanie twierdzy gdzie fantastykę będzie można poczuć wszystkimi zmysłami. Znajdziecie tu Krainę Fantasy, w której Elfy i Krasnoludy rodem z Władcy Pierścieni nauczą was wyplatania kolczug czy runicznego pisma. Swoich sił będziecie mogli spróbować na zręcznościowej Wiedźmińskiej Ścieżce pod okiem mistrzów. Na torze taktycznym Nocarzy i Renegatów poziom adrenaliny wzrośnie do maksimum, kiedy wcielając się w rolę medyka trzeba będzie uratować komuś życie. A zaraz potem przeniesiecie się do post-nuklearnej strefy zwanej Zoną, gdzie trzeba będzie bacznie stawiać każdy krok pod okiem jej mieszkańców – Stalkerów, doświadczonych w omijaniu anomalii i mutantów. Następne kroki wprowadzą Was w klimat bitwy łuczników i szkoły fechtunku, a jeśli jeszcze nie będziecie mieli dosyć – swoich sił będzie można spróbować na profesjonalnej strzelnicy. Duzi i mali fani Gwiezdnych Wojen zostaną wciągnięci w pasjonujący świat tej uwielbianej przez miliony sagi science-fiction na prelekcjach i spotkaniach osadzonych w tym uniwersum.

Będzie można spotkać na żywo ulubione postaci ze znanych i lubianych filmów, gier i seriali – ponieważ organizatorzy zaplanowali konkurs kostiumowy AlterEgo Twierdza, w którym poza konkursem z jury, zostanie przyznana nagroda publiczności. Kto ją otrzyma – zadecydują uczestnicy festiwalu. Każdy dostanie specjalnie przygotowany żeton, którym będzie mógł nagrodzić przebranie.

Rodzice z dziećmi będą mogli skorzystać z wielu zaplanowanych rozrywek zapewniających mądrą i bezpieczną zabawę dla gości w każdym wieku. Gry terenowe, zajęcia plastyczne, eksperymenty chemiczne czy zabawy z animatorem to tylko niektóre z atrakcji w ramach tak zwanej Szkrabstrefy – czyli bloku festiwalowego przeznaczonego dla najmłodszych. Nie zabraknie także bajkowej krainy baniek mydlanych, malowania buziek i kącika dla najmłodszych.

Zachwyceni będą także fani wszelkiego rodzaju gier w każdym wieku. W sali gier, zwanej Games Room wszyscy miłośnicy gier planszowych znajdą coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali ponad 1000 tytułów gier w które będzie można tutaj zagrać. A jeśli któraś z nich się spodoba będą mogli kupić ją na miejscu.

Stanowiska z komputerami retro przeniosą gości do świata lat 90 tych XX wieku, gdzie świetnie się bawiąc i grając w klasyczne gry z minionej epoki – uczestnicy poznają historię dawnych komputerów.

Niezwykła wręcz ilość wrażeń czeka też miłośników najlepszej literatury. Fani książek i komiksów będą zachwyceni imponującą i wciąż wydłużającą się listą sław świata fantastyki, którzy będą do ich dyspozycji podczas Festiwalu Twierdza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *