Chwilowy odpoczynek załogi Flying Bulls w Wilamowie – Magna Masuria

Chwilowy odpoczynek załogi Flying Bulls w Wilamowie

0

Obserwatorzy Mazury AirShow wielokrotnie mieli okazję podziwiania kunsztu akrobacyjnego pilotów czterech samolotów Zlin 50 LX grupy zwanej „Flying Bulls”, której liderem była przeurocza Radka Machova.

Czeski zespół akrobacyjny „Flying Bulls” powstał w 1960 roku, często występujący podczas pokazów lotniczych w Polsce – również podczas Mazur AirShow – i w wielu krajach za granicą. Pierwotnie grupa korzystała z niebiesko-srebrnych samolotów Zlin Z-50.

W czasach odwiedzin Mazur i występów podczas Mazury AirShow, zespół stanowili:
• Radka Máchová – lider – Zlin-50LX
• Jiří Saller – lewoskrzydłowy – Zlin-50LX
• Miroslav Krejčí – prawoskrzydłowy – Zlin-50LX
• Jiří Vepřek – zamykający – Zlin-50LX

W takim składzie zespół „Flying Bulls” uczestniczył w lotniczych pokazach do 2014 roku. Wielką sympatią obserwatorów mazurskich pokazów cieszyła się liderka zespołu, pilotka Radkę Machovą. Obecnie zespół akrobacyjny „Flying Bulls” lata również niebiesko-srebrnymi, ale już samolotami XtremeAir Sbach 342.

XtremeAir Sbach 342 to niemiecki samolot akrobacyjny zbudowany przez firmę XtremeAir. Sbach 342 (nazwa komercyjna XA42) zbudowany z kompozytów dolnopłat ze stałym podwoziem.

Obecny skład zespołu:
• Stanislav Čejka – lider – XA42
• Jan Rudzinskyj – lewoskrzydłowy – XA42
• Miroslav Krejčí – prawoskrzydłowy – XA42
• Jan Tvrdík – zamykający – XA42

Lecąc na pokazy lotnicze w Estonii, w miniony czwartek 3 samoloty ze znakami Red Bull, mając zamiar nawet chwilowego odpoczynku wylądowały na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Jak się okazało, w nowym składzie zespołu pilotów jest dobrze nam znany Miroslav Krejčí – uczestniczący w pokazach Mazury AirShow. Serdeczne uściski z Mirosławem i miłe wspomnienia sprzed lat ożywiły te niespodziewane lądowanie akrobacyjnej grupy z Czech.

źródło: Stanisław Tołwiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *