Mieszkańcy mówią: Nie ma naszej zgody! – Magna Masuria

Mieszkańcy mówią: Nie ma naszej zgody!

2

Burmistrz chce tajnej podwyżki opłat?

Miasto Kętrzyn Szanowni Mieszkańcy, zapraszamy na kolejną #DebatęMiejską, w najbliższy wtorek 22 października. Tym razem będziemy rozmawiać o gospodarce odpadami. Zapraszamy”

Pierwsza informacja została podana podczas wrześniowej sesji rady miejskiej gdzie naczelniczka wydziału komunalnego zapraszała na spotkanie a materiały o odpadach miały być dostępne już 3 października. Materiałów nie mamy do tej pory a spotkanie było tylko dla radnych, tajne i zamknięte przed mieszkańcami. Dopiero w środę, 17 października, zapowiedziano na Facebooku spotkanie. Oburzył się na to jeden z mieszkańców, któremu telefonicznie obiecano wcześniej ksero materiałów na spotkanie, ale potem powiedziano, że jednak ich nie dostanie.

Pod tym zaproszeniem na Facebooku są już ciekawe komentarze:

Stowarzyszenie Mieszkańców Czy burmistrz szykuje nową podwyżkę za śmieci?

Robert Ko 1 strażnik miejski przy 1 śmietniku i segregacja rozwiązana

Zofia Waszkiewicz Zachęcam mieszkańców do udziału w debacie. Temat bardzo ważny… Między innymi podwyżka śmieci wymuszona nowymi regulacjami ustawowymi.

Korytowo Radna Waszkiewicz chce podwyżki cen śmieci? Bierze diety, to ją stać. Ale emeryci, rodziny wielodzietne, skąd mają brać na wasze nieudolne rządzenie?

Spotkanie zapowiada się więc burzliwie i ciekawie zwłaszcza, że już wcześniej mieszkańcy zarzucili burmistrzowi podawanie błędnych i niepełnych informacji. Na to pismo burmistrz nie odpowiedział, czyli zarzuty były prawdziwe.  To taka propaganda medialna nowego burmistrza i zastępcy: nie dać danych, coś powiedzieć, coś przemilczeć, mieszkańcom w głowach zamącić.

Jak zachowają się radni miejscy? Ostatnią próbę podwyżki poparli tylko radni z klubu burmistrza AS, a radni PiS zgodnie ze swoja obietnica przedwyborczą byli przeciw. My też pamiętamy, co radni obiecywali i wierzymy, że teraz też honorowo swojej obietnicy dotrzymają.

O tych przepychankach burmistrza i zdzieraniu pieniędzy z mieszkańców pisaliśmy wcześniej w artykułach:

Zła dotacja? – „Czarny” PR, czy podwyżka śmieci?

Kętrzyn utonie w śmieciach?

Problem z nielegalnym spalaniem śmieci w Kętrzynie wciąż trwa

Nielegalne wysypisko śmieci w Kętrzynie?

Nieprawda! – a potem trzeba było przeprosić

Nie będzie podwyżki cen śmieci!

Mieszkańcy protestują w sprawie śmieci!

Czy mieszkańcy płacą za śmieci kętrzyńskich firm?

Śmieci znowu drożeją!

Piszemy już o odpadach dziesiąty raz. Burmistrz i jego zastępca milczą i nie chcą zrozumieć, że my podajemy fakty i w imieniu mieszkańców żądamy prawdziwych informacji i wyjaśnień. Nie chcą zrozumieć, że mieszkańcy nie chcą płacić za nieudolność burmistrza i jego niekompetentnych prezesów.

2 thoughts on “Mieszkańcy mówią: Nie ma naszej zgody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *