OŚWIADCZENIE ws. podszywania się pod redakcję info-Kętrzyn24.pl – Magna Masuria

OŚWIADCZENIE ws. podszywania się pod redakcję info-Kętrzyn24.pl

5

W imieniu Stowarzyszenia Magna Masuria pragniemy poinformować, że jesteśmy głęboko zaniepokojeni oraz ubolewamy nad ostatnimi informacjami, wydarzeniami i sygnałami, które dotarły do naszej redakcji info-Kętrzyn24.pl. Sytuacja ta może narazić dobre imię naszej redakcji.

Przez ostatnie kilka miesięcy otrzymaliśmy sygnały, że pewna osoba lub osoby systematycznie podszywają się pod naszą redakcję, tworząc e-maile, które są niezwykle podobne do naszych tytułów prasowych info-Kętrzyn24.pl. Wykorzystując metodę spoofingu, podszywają się również pod numer telefonu redaktora naczelnego oraz udają przedstawicieli redakcji info-Kętrzyn24.pl. Osoby te nawiązują kontakt z różnymi jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi oraz lokalnymi redakcjami, twierdząc, że reprezentują zarówno Stowarzyszenie Magna Masuria, jak i portal info-Kętrzyn24.pl.

Tworzą oczerniające treści, przekazują nieprawdziwe informacje i próbują wyłudzić pieniądze za pośrednictwem fałszywych numerów telefonów oraz e-maili. Niestety, jedna z osób, która później skontaktowała się z nami, poinformowała nas, że przekazała środki pieniężne rzekomym przedstawicielom naszego Stowarzyszenia.

Jesteśmy głęboko zasmuceni, że doszło do takiej sytuacji, i natychmiast zgłosiliśmy sprawę na policję. Będziemy kontynuować zgłaszanie kolejnych przypadków do organów ścigania. Mamy ogromną nadzieję, że wymiar sprawiedliwości ustali tożsamość i osądzi sprawców tych działalności.

W imieniu naszym, członków redakcji info-Kętrzyn24.pl oraz Stowarzyszenia Magna Masuria, chcielibyśmy przeprosić wszystkie osoby, organizacje pozarządowe oraz jednostki samorządu terytorialnego, które padły ofiarą tych działań. Wyrażamy nadzieję, że podobna sytuacja już się nie powtórzy. Jeśli ktoś pragnie skontaktować się z redakcją info-Kętrzyn24.pl oraz Stowarzyszeniem Magna Masuria, oficjalnymi kanałami kontaktu są Facebook oraz poniższe adresy e-mail: inketrzyn@gmail.com oraz magnamasuria@gmail.com.

Z poważaniem,
Kacper Jędrzejczak
Prezes Stowarzyszenia Magna Masuria

5 thoughts on “OŚWIADCZENIE ws. podszywania się pod redakcję info-Kętrzyn24.pl

  1. Panie Redaktorze ta sytuacja jaką pan opisuje w oświadczeniu to najwyraźniej ma na celu zdyskredytować redakcję info-Ketrzyn24. Kto się podszywa pod ten portal doskonale jest obeznany w sprawach samorządowo-terytorialnych i chce zasiać w mieszkańcach ziarno niepewności ale to oszustwo jest skazane na porażkę i mam nadzieję na surową karę. Dzięki panu Redaktorowi na info-Ketrzyn24 mieszkańcy dowiadują się o różnych nieprawidłowościach z którymi mieliśmy ostatnio do czynienia a druga sprawa to wkrótce wybory a portal info-Ketrzyn 24 .pl wyciąga coraz to nowe informacje niekoniecznie dobre dla niektórych grup społecznych a mieszkańcy czytając je będą wiedzieli na kogo będą mogli z czystym sumieniem zagłosować czyli na osoby godne zaufania

  2. Bardzo dobrze, że Pan Readktor informuje mieszkańców o takiej sytuacji. Przyznać trzeba, że gdyby nie portal info24 to mieszkańcy niewiele wiedzieliby o różnych sprawach mających miejsce w naszym samorządzie. Gazeta, (nie zasługuje bym wymieniał jej tytuł), nie pisze o sprawach i zjawiskach pozytywnych i negatywnych. Leje się w niej tylko propaganda sukcesu i wiemy dlaczego. Pan natomiast opisuje rzeczywistość taka jaką ona jest. Gratulacje

      1. Nie chodzi o Gazetę Olsztyńską.
        Wiadomo komu Samorządy płacą za pisanie,oprócz chociaż nie mam pewności Srokowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *