Rafał Rypina został odwołany z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętrzynie! – Magna Masuria

Rafał Rypina został odwołany z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętrzynie!

74

Aktualnie trwa XLVII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie, gdzie jednym z wniosków było odwołanie z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętrzynie Rafała Rypiny. W głosowaniu tajnym głosowało 20 radnych, udziału w głosowaniu nie brał radny Zbigniew Nowak. W wyniku tajnego głosowania 11 radnych było za odwołaniem Przewodniczącego Rady Miejskiej Rafała Rypine, 8 radnych było przeciw, a jeden głos był wstrzymujący.

Rafał Rypina w krótkim wystąpieniu po głosowaniu podziękował wszystkim radnym, organowi wykonawczemu oraz obsłudze Rady Miejskiej w Kętrzynie za owocną współpracę przez ostatnie 3 lata.

74 thoughts on “Rafał Rypina został odwołany z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętrzynie!

 1. Nie jestem zwolennikiem Pana Rafała ale mam nadzieję że ludzie zapamiętają tych sprzedawczykow którzy zdradzili swoich wyborców mam na myśli Kętrzyn 2000

  1. Kętrzyn 2 000 to : Duczek ’ Buraczek ’ Baranowski przeszli do Niedziółki. Wierna idei niezależna to Szymkiewicz Helena .
   Z KWS do Niedziółki przeszli : Niedźwiecki ’ Szymański a wcześniej Biała

  2. Nie jestem zwolennikiem partii politycznych , jeśli facet się nie nadawał i nie miał większości to został odwołany . Nie powinno być komentarzy o zdradach , zdrajcach, w czasie kadencji widać kto się nadaje a kto nie. Szkoda, że w sejmie nie ma odważnych, którzy opuszczą szeregi PIS . Po komentarzach widać jak wielu jest zwolenników PIS broniących odwołanych z klubu PIS . Czas na zakończenie takiej farsy z Pisem w samorządach i rządzie, który rozdaje samorządom pieniądze według własnych zasad a najpierw zabiera , pozbawia dochodów. I przestańcie Państwo pisać, że owi radni tylko bronili spraw miasta. Śmieszne,

 2. … to jest polityka, może małomiasteczkowa, ale polityka… wiadomo, że PO będzie goniło PiS zawsze i wszędzie (oprócz rady naszego powiatu, bo do takich decyzji trza mieć jajcy i kręgosłup moralny), …
  … a tak swoją drogą, to K2000, to niby kogo zdradził? – o ile pamiętam, to jeden z bardziej niezależnych KW…
  … Asy w końcu dojrzały i wprowadziły swój ład a nie wirtualny Polski Ład wg PiS. Mam nadzieję (i to dużą), że Rada Miasta w obecnym składzie zapewni stabilizację i skuteczność w pracy na rzecz naszych mieszkańców i miasta… Czego Im szczerze życzę…

  1. Jaki Pis, jakie Po.tu jest samorząd. Nie próbuj zamydlic rzeczywistości konfliktem PiS PO.. To pasowało by Wam. Ale nie , w radzie siedzą nasi reprezentanci- Szymańska, Cwik, Nowak, Czech- Ludzie odważni, (niezłomni- brawo pani Heleno, jest pani Wspaniała) kilku mniej aktywnych, ale dobrych radnych, a pozostali to reprezentaci swoich interesow, ktorzy dla takich, czy innych korzysci popierają, lub zaczęli popierać tych dwóch nieudolnych panów, z czego jeden calkiem udolnie oproznia rachunek bankowy miasta i zasila swoj rachunek i swoich kumpli.
   Ci , co dali się kupić, stracili mandat swoich wyborców. Teraz Duczek, Niedźwiecki są reprezentantami swoich malutkich interesów. Nie mają mandatu do zasaiadania w radzie. Jako wyborca- odbieram mandat Duczkowi. To sama ta Biała, Buraczek, Szymański, Baranowski. Że wy macie czelność tam siedzieć, zdrajcy swoich wyborców.

  2. W Radzie POwiatu nie na opozycji ani PSL ani PO. Jest judasz i kucharz którzy myśla tylko o swoich interesach jeden o etaciku a drugi o biznesie prywatnym.

 3. Dobrze się stało . Pisowski model klienckiego samorządu zależnego od niejasnych kryteriów przyznawania pieniędzy jest zaprzeczeniem idei samorządności.Nawet pieniądze dla gmin za największy procent zaszczepionych trafiły na Podkarpacie.A Rypina nie umiał wznieść się ponad partyjne interesy.Sposób załatwienia sprawy Ćwika nie był przejrzysty.

  1. I popieranie Michalskiego w szemranej sprawie mobbingu również ma za kołnierzem, karma wraca, bo w tej sprawie akurat to ma nieczyste sumienie, w tej sprawie trzeba było politykę odłożyć na bok i stanąć po stronie krzywdzonych ludzi

 4. Dariuszu Duczku, Marianie Toruński i Krystyno (tak krystyno|) Abramowicz pracownicy spółki skarbu państwa. Niebawem będziecie mieli rozmowę z Panią prezes Alicja Klimiuk. Może polubicie np. Lidzbark Warmiński tudzież inne miasto w Polsce.

  1. …. dla nie do uczonych podpowiem, że radni samorządowi każdego szczebla szczebla podlegają specjalnej ochronie prawnej przed zwolnieniem w trakcie wykonywania mandatu… Może po prostu Ta pani chce się napić z nimi kawy/herbaty i porozmawiać o elektryku, który nie ma hamulców wymieniając z imienia i nazwiska pracowników Jej firmy, czym wpływa na niekorzystny wizerunek firmy… Uziemiony?

   1. Pracodawca ma prawo oddelegować do pracy pracowników gdzie chce. Jest to zgodne z prawem. A wymienione osoby to osoby publiczne, które podały lub powinny podać miejsce zatrudnienia w oświadczeniu majątkowym. Te dane są jawne. Proponuję pogłębić swoją wiedzę.

  2. Witaj to o czym piszesz nie dotyczy tych radnych Duczka Toruńskiego i Abramowicza bo to nie będzie zwolnienie z pracy tylko przeniesienie do innego oddziału spółki w której pracują. Nie myl pojęć i nie wprowadzaj ludzi w BŁAD a po 2gie zapomniałeś jak Marianek T kradł prąd przy budowie swojego domu.A działka na której mieści się hurtownia pana T BOMA przypomnij z jakiego ugrupowania startował i kogo wspierał.Cała 3ka którą wymieniłeś są zwykłymi zdrajcami i powinni zrezygnować z mandatu radnego

 5. Mieszkańcy bloków spółdzielczych w Kętrzynie.

  Wasz radny Zenon Buraczek – przeszedł właśnie na stronę Niedziółki Ryszarda Henryka.

  Nie wpuszczajcie go do swoich domów.

 6. Oj Dariuszu Duczku zagalopowałeś się. Za kilka stów potrafiłeś zdradzić swoich kolegów i koleżanki.

 7. Mieszkańcy Kętrzyna, organizujemy referendum w sprawie odwołania Rady Miasta w Kętrzynie. To jest totalna porażka ta Waszkiewicz, Gajek, Abramowicz Toruński, Duczek, Buraczek, major Baranowski., Niedźwiedzki, jakaś Biała, Szymański. Pogońmy tych ludzi, odsuńmy od koryta, dość tego i ten burmistrz Ryszard Henryk Niedziółka – specjalista z obszaru jak stracić 14 milionów, z którego śmieje się całe województwo.

  1. Ryszard Szymański, Andrzej Niedźwiecki, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Jerzy Baranowski, Dariusz Duczek zawiedliście 1126 wyborców.

 8. Zbyt duża stawka by zostawić funkcję przewodniczącego RM na pastwę radnych RM – to tylko taka teoria spiskowa.
  Zbyt duża stawka by zostawić funkcję Burmistrza na pastwę wyborców – to tylko taka teoria spiskowa.
  ” aby wilk był syty i wilk był cały” – to tylko taka teoria spiskowa.
  Teraz tylko odwołać burmistrza i powołać nowego (starego) – to tylko taka teoria spiskowa.
  Da się, da się – dużo spraw do zrobienia, dużo spraw nie dokończonych – to tylko taka teoria spiskowa.
  Duża kasa może się zmarnować – to tylko taka teoria spiskowa.
  Pozdrawiam MieszkankaIII.

   1. Chyba nie zdajesz sobie sprawy człowieku jaka to jest odpowiedzialna i wymagająca praca nad osobami starszymi. Zastanów się co piszesz. Sam lub sama kiedyś będziesz w podeszłym wieku i nie życzę ci aby ktoś musiał się Tobą zajmować. Prostackie zachowanie

 9. Ja bym tu nie dramatyzował to jest funkcja,która zależy od większości w Radzie,albo się ją ma i jest się Przewodniczącym,a jeżeli nie to następuje odwołanie.
  W Radzie Miasta Kętrzyn zmienił się układ sił, Prawo i Sprawiedliwość przeszło do opozycji (na to złożyło się szereg czynników) ,jakie to spowoduje skutki zobaczymy !?
  Wszystko jedno ta grupa która do tego doprowadziła wzięła na siebie ogromną odpowiedzialność.

 10. Tam wielkie halo. W końcu ktoś utral nosa klubikowi na trzy literki. Mam nadzieję, że w końcu ruszą wszyscy do roboty po zmianach w radzie i skończy się ten zastój.

 11. Ja czekam jak na zbawienie, na oddelegowanie do pracy poza Kętrzyn trzech elektryków Toruński, Abramowicz, Duczek

  1. W sumie pracują w spółce Skarbu Państwa mają za dużo wolnego czasu. Myślę że 3 elektryków będzie musiało zmienić miejsce pracy. W poniedziałek będą już w Lidzbarku na rozmowie.

   1. Co małe jaka zemsta o czym ty mówisz? Na Duczka Dariusza głosowało 193 wyborców. Kętrzyn 2000 był przeciwko polityce Ryszarda Henryka Niedziółki. Dlaczego Duczek przeszedł na stronę Ryśka i dostał stołek. Dlaczego on myśli tylko o sobie ? On do rady został wybrany aby służyć mieszkańcom Kętrzyna, a nie żeby żona czy syn pracowali w spółkach czy szkołach kętrzyńskich. Co to jest? Dla kogo on jest? Nie powinien tak robić. Dlatego powinien zrzec się mandatu radnego. Czy ma honor? Czy potrafi spojrzeć na wyborców którzy na niego głosowali? Było ich 193 osoby. Czym wytłumaczy zdradę?

  2. Bardzo słuszne działanie , przenieść do Lidzbarka ,Elbląga czy Gdańska i będą mieli czas na pracę ,politykowanie po godzinach pracy . Jaki pożytek ma z tych niby – pracowników Energa tylko pomagają opróżniać kasę za swoje pobory , a tym obciążani są odbiorcy energii elektrycznej .Te straty trzeba wpisać w koszty energii .Wnioskodawca o odwołanie p. Rypiny i p. Czech ma wprawę w takich czynach , które terminował w Z E . Marianek liczył na stołek burmistrza przy wyborach ,nie wyszło to teraz zachorował na fotel P. Rypiny , a siedział tuż obok i miał tak blisko .M. T, mając taką przeszłość nie powinien zasiadać w Radzie Miasta ,bo to hańba i pośmiewisko . Mając takiego radnego w swoim gronie , traci autorytet / niesłusznie / cała Rada Miasta . Współwinę ponoszą też wyborcy , głosujący na M. T.

 12. Cyt, „Rypinę zastąpił Duczek .
  Czech Wioletę zastąpił Niedźwiecki”
  To pewnie jakiś żart , co ten Niedźwiecki może sie równać do Pani Czech?

 13. I znowu wszyscy piszący zapomnieli o najlepszym Radnym w mieście, czyli wybitnym znawcy wszystkiego tzn….niczego Panu E M.
  Kogo zdradził I czy zdradził I czy wie czy zdradził?
  OT I taka rada z wybitnošciami najniższej klasy.. BEZ KLASY

 14. Dlaczego Wróbel z Niedziółka usunęli zapis dzisiejszej sesji?????? Czy mogłaby się sprawa zająć prokuratura lub wojewoda z tytułu nadzoru???????????????? To jest łamanie prawa!!!!!!!!!

 15. Duczek, Abramowicz, Toruński, siebie warci i Niedźwiecki, a na dokładkę Niedziółka i Wróbel. Bez zbędnego komentarza.

 16. Ale, że emerytowany major SG Baranowski przeszedł na stronę wroga to jest dziwne. O co chodzi? Straciłeś w oczach funkcjonariuszy Jurek!

  1. Funkcjonariuszu zdradzi ze co nadal nie trombi w pusta trombe Hecmana? Każdy radny widzi kto pracuje na rzecz miasta a kto puszczy dla pyszczenia a kto nie potrafi kierować porządkiem. Ty jesteś w formacji mundurowej więc powinieneś wiedzieć po 1 przełożony ma zawsze racje a gdy nie ma to patrz pkt 1.

   1. Wyborca widać po twoim wpisie, że ty Niedziółkowiec. Co ten Niedziółka ci dał: pracę dla dzieci czy sam pracujesz w urzędzie tudzież w miejskich spółkach? Widzę, że 14 milionów zł i inne występujące nieprawidłowości w mieście nie interesują cię. Dla Niedziółki trzeba patrzeć na ręce. Jeszcze jest możliwość odwołania go i całej rady w referendum. A przejście na stronę wroga funkcjonariusza, czy żołnierza wiesz co to oznacza.

 17. Wróbel, dzisiaj jechałam przez Gizycko . Miasto przepięknie oświetlone. Ma szczęście Gizycko, że nie udało Ci się zostać jego burmistrzem. Wtedy świeciłoby , ale tylko pustą kasą.

 18. Dlaczego Wróbel nie mogę obejrzeć dzisiejszej sesji???? Wydales informatyków z urzedu polecenie? Jak Cię nazwać? Przestępca? ??????

 19. My Was nie chcemy, nie jestescie naszymi reprezentantami!!!!!! Odwolac rade i pogonic z urzedu Niedziółka i Wróbla!!!!!!! Nie niszczcie tego Miasta!!!!!!!!

  1. Gosia.Jak ja lubię kilka słów w sedno.W rzeczy samej.Ani oni jedyni ani oni nieomylni.Wszystkich wybrał suweren.I wszyscy do roboty.

   1. Mojego mandatu nie mają?

    Z Niedziółka do miasta Kętrzyn przywlokla się grupa niekompetentnych skarbnika, zastępców miasta, sekretarzy, naczelników, komendantów. Prawie wszystko to ekipa z Reszla i Giżycka. A bo to z Reszla jest żona Wróbla???? A z Giżycka Wróbel????? Z takim burmistrzem, to miernota może istnieć. Ktoś sprawdza kwalifikacje tej miernoty????

 20. Jakim prawem ten Wróbel niszczy wartościowych Kętrzynian I to miasto??? Wróbel wracaj skąd przyszedłeś!!!! Nie chcemy Cię w naszym Kętrzynie!!!!!!

  1. I zabieraj ze sobą tych, co tu sprawadziles Raszlan i Gizyczynian. Wspirajcie swoimi kompetencjami swoje miasta!!!!!!!

 21. Czytam i czytam i czytam
  I nic. Wszyscy wszystkich opluli, obrazili, prawie odwołali.Kto niby kto miały rządzić w tej Radzie?
  Starych nie chcieli, nowi zdrajcy No to kogo do Rady?Bo do wyborów jeszcze daleko. Może ktoś pochyliłby się nad sytuacją finansową miasta, nowymi decyzjami, inwestycjami, programem a nie czytam tu tylko obraźliwe teksty. ŻADNEJ MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI.
  Tylko zdrajcy i zdrajcy.
  Sami wybraliście, ja niestety nie wybierałam i nie mogłam a teraz larum.
  Będą kolejne wybory.Wybierzcie madrych, wykształconych,piastujących funkcje niezależne od wpływów miasta ,,żeby nie było nacisków, a przede wszystkim mających czas realizować zadania.
  Nie wybierałam Radnych ale widząc aktywność Pana Nowaka widać , że ma chęć, czas i wiedzę . Może właśnie na takich ludzi stawiajmy, bo mimo że jest z lewicy to ewidentnie reprezentuje mieszkańców miasta i lokalny interes.
  I to chyba o to chodzi i o taką ideę samorzadową

  1. Nowak może i aktywny, może u ma czas ale kwestii przedszkoli chyba nie rozumie. Jego dzialania bardziej popierały poprzednie dyrektorki które wystąpiły o odszkodowania niż działania burmistrza który zapobiega w tej sprawie.

 22. Z tą wiedza tego radnego, to raczej nie przesadzajmy. Dowodzi tego m.in. jego zachowanie na ostatniej sesji, gdy nie brał udziału w głosowaniach, chociaż radny ma obowiązek w nich uczestniczyć. Tak postąpił, bo nie wiedział, że tak nie można, wiedział, ale świadomie zlekceważył ten obowiązek. Obojętnie z którą sytuacja mieliśmy do czynienia, to żadna nie przystoi osobie, która wg „Rozsądnej” ma posiadać wiedzę. Takie zachowanie radnego, moim zdaniem, to również lekceważenie wyborców, ponieważ mają oni prawo znać stosunek radnych do poszczególnych spraw, decyzji, postulatów, itd. które radni, jako ich reprezentanci, podejmą określone decyzje.. Uchylając się od głosowań w czasie ostatniej sesji, w tych jakże ważnych sprawach dla naszej Wspólnoty, radni, którzy tak postąpili ,złamali złożone ślubowanie: „ Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Osoby, które nie mają odwagi opowiedzieć się za takim czy innym rozwiązaniem, stosując różne wybiegi, nigdy nie powinni wykonywać takich publicznych funkcji.

  1. To jest cała prawda. Namacic ludziom w lowach aby mieć poklask to pierwszy a podjąć decyzję tak lub nie to już trudno. Aby jak najmniej takich.

 23. Radni Miasta powinni dbać o miasto a nie o stołki własne za kasę
  A może Abramowicz, Duczek, Torunski, Baranowski zagłosują za obniżeniem diety radnego i przeznaczy na DPS – to sa ich dodatkowe środki finansowe bez podatku. A mają przecież dobre wynagrodzenie w Zakładzie Energetycznym.

  1. Mieszkańcy Kętrzyna nie wiedzą ile zarabiają: Duczek, Toruński, Abramowicz czy Baranowski i jeszcze im mało. Zgodnie ze złożonymi oświadczeniami majątkowymi, które dostępne są na stronie internetowej https://bip.miastoketrzyn.pl/10143/Oswiadczenia_majatkowe_w_2021_roku/ przedstawia się to następująco:
   DUCZEK – ponad 144 tysiące rocznie,
   TORUŃSKI – ponad 95352 tysiące zł rocznie,
   ABRAMOWICZ – ponad 101 tysięcy złotych rocznie.
   Do tego każdy dom o wartości kilkuset tysięcy złotych!!!! Co niektórzy oszczędności jak w przypadku DUCZKA i jeszcze mu mało. Połasił sie na stanowisko przewodniczącego rady i niebawem między innymi on będzie głosował za podwyżką diety. Mieszkańcy skróćmy im kadencję. Dość tego.

 24. To były naprawdę fajne 3 lata 🙂
  #ZastępcaBurmistrza #Kętrzyn.
  Koniec cytatu.
  To fakt, mieszkańcy Kętrzyna splacili Ci kredyty, pojezdziles po Polsce i Europie na nasz koszt, wsparles znajomych Reszlan i Gizyczynian. Straciłeś 14 milionów. Zniszczyła kilku zaangażowanych ludzi. Rzeczywiście miałeś dobra zabawa. Mam nadzieję, że to pożegnanie. Idź i nie wracaj.

  1. Nastrzelał sobie bezproduktywny Narcyz kilkaset słit foci i na ich podstawie podsumował 3 lata. Dobre sobie!!!!!!!
   Dla Narcyza były fajne!
   Dla miasta to
   – pusta kasa miasta,
   -stracone dofinansowania,
   -poróżnione społeczeństwo,
   – zniszczony zapał aktywnych Kętrzynian kosztem miernoty, której nie chciał Reszel, Lidzbark Warmiński, Giżycko i okolice Giżycka,
   – poddanie walkowerem naszych pieniędzy dla wyludzaczy ,
   – puszczenie z dymem naszych pieniedzy za zabawy prowadzone przez znajomych Wróbla.
   – stracony czas i roztrwonione pieniadze na bezowocne delegacje ,
   Burmistrzu, chciałeś takiego zastępcy, to oddaj miastu koszty wygenerowane przez tego Narcyzem.

   Tak my mieszkańcy Kętrzyna podsumowującym te 3 lata !!!!!!

   1. Dwa elektyczne skuterki odpowiednie wymiarami dla kobiet lub zniewieściałych męzczyzn, o zgrozo!

  1. Polityka to szambo, a Ci sprzedajni radni umorusani są w gównie po uszy! Baranowski z Duczkiem dają sobie zolwika po wyborze Duczka na przewodniczącego. Kim są ci ludzie? Czy oni mają szacunek do siebie? Czy może jak raz się sprzedali, to teraz już tylko z górki?

   1. Typowo pisowskie komentarze o zdrajcach i sprzedawczykach. A kim jest pan Rypina ? Lider partii PIS ? Zatem dzięki takim ludziom mamy taki rząd i takie ustawy taki bałagan , a oni nadal dumnie afiszują się swoją przynależnością partyjną. Nawet dla samego faktu odsunięcia Pisu należało odwołać zarówno pana Rypinę i panią Czech. Artykuł powinien mieć zupełnie inny tytuł , zmiana przewodniczącego Rady Miasta, odwołano , powołano. Szczęśliwego Nowego normalniejszego roku.

 25. Czas pokaże czy nowy przewodniczący poradzi sobie z prowadzeniem sesji, jak będzie wyglądać współpraca z burmistrzem. A sądzę, że sobie poradzi. W następnych wyborach powinniśmy wybierać niezależnych radnych, których praca nie zależy od Burmistrza, Wójta czy Starosty. A wytykanie, że syn, córka pracują w szkole, urzędzie to należy napisać kiedy zatrudnianie miało miejsce. Taki hejt niczemu nie służy tylko pokazuje jakimi jesteście ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *