WAŻNY TEMAT: Oświadczenie Stowarzyszenia Magna Masuria – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Oświadczenie Stowarzyszenia Magna Masuria

21

W imieniu Stowarzyszenia Magna Masuria oświadczam, że w obliczu ostatnich zakulisowych wydarzeń w lokalnej polityce, nie ugniemy się, nie zmienimy działania, ani nie będziemy ukrywać artykułów, które pojawiają się na stronie Stowarzyszenia Magna Masuria. Nie będziemy biernie patrzeć na różnego rodzaju naciski ze strony partii politycznych oraz ich środowisk.

Tworząc info-Kętrzyn24.pl oraz Stowarzyszenie Magna Masuria cenimy sobie niezależność, rzetelność i swobodę w podejmowaniu decyzji oraz działania. Naszym celem jest przedstawianie najważniejszych spraw dotyczących życia społecznego, politycznego, kulturalnego i sportowego w naszym regionie, ale również krytyczne ocenianie naszych reprezentantów, którzy znajdują się w różnych izbach samorządowych czy rządowych. Rolą mediów jest bycie dla ludzi, a nie dla partii politycznych czy pewnych osób będących u władzy.

Oświadczamy również, że jeżeli groźby wystosowane w stronę Stowarzyszenia Magna Masuria potwierdzą się w tym cyt. „nie dostaniemy żadnych środków z Urzędu Marszałkowskiego” to niezwłocznie podejmiemy zakrojone na szeroką skalę działania prawne oraz nagłośnimy sprawę w mediach ogólnopolskich. Nie możemy pozwolić na szantażowanie nas za to, że w ostatnich dniach przedstawiliśmy artykuły, które opierają się w 100% na wypowiedziach radnych wojewódzkich czy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Komu przeszkadza prawda? Drodzy państwo możecie się domyślić, ale my będziemy stać cały czas na straży wolności słowa oraz stawiamy na niezależność. Chcemy działać i rozwijać się dla ludzi, a nie dla własnych korzyści. To nasz podstawowy cel.

Prezes Stowarzyszenia Magna Masuria
Kacper Jędrzejczak

21 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Oświadczenie Stowarzyszenia Magna Masuria

 1. Panie Redaktozre. Zgadzam się w pełni z linią postępowania Stowarzyszenia Magna Masuria. Ale z oświadczenia wynika, że po ostatnim artykule odnoszącym się, myślę, do drogi Kętrzyn-Giżycko są politycy szczebla wojewódzkiego, którym się to nie spodobało i stosują naciski. My mieszkańcy powinniśmy wiedzieć, kto stosuje te formy wobec Redakcji. Powinniśmy znać nazwiska radnych wszystkich szczebli czy członków partii politycznych. Jeżeli MY uznamy ich działania za niegodne to MY będziemy wiedzieć czy ich popierać czy nie w nadchodzących wyborach. Czekamy na konkretne nazwiska tych, którzy wywierają naciski na niezależne media.

    1. Chyba mamy powrót do przeszlosci Dzisaj okazało się że nie mogę wjechać na parking szpitalny bo znowu zastałem szlabany. Ponoc był budowany z myślą o pacjętach.. A tu widzę napis mówiący że jest dla personelu. Mam pytanie do Pana Kochanowskiego . Czy personel szpitala jest tak mocno schorowanego ze muszą stawiać swoje auta prawie pod drzwiami szpitala a pacjenci z różnymi schorzeniami muszą iść z 300m z parkingu spod basenu i to jeszcze pod górę. Pan starosta poszedł w ślady Mordasiewicza. Pan Hećman jaki był ale rozumiał ludzi i kiedy PSL wygrał wybory od razu kazał te szlabany zdjąć. Panie Kochanowski niech pannie idzie tą drogą. A Pana dziennikarza my mieszkańcy prosimy o interwencję w tej sprawie.

   1. Bardzo się jako mieszkańcy cieszymy z takiego oświadczenia wydanego przez tą redakcję. Jednak chciałbym jako mieszkaniec przeczytać artykuł na waszym portalu o mobbingu który prawdopodobnie jest stosowany na szeroką skalę w KTBS. Nadmieniam że dotarłem do pisma złożonego przez jedną osobę ale prawdopodobnie skala tego procederu jest dużo większą a pracownicy szczególnie szczebla najniższego są tymi poszkodowanymi lecz bojąc się o swoją pracę wolą milczeć. Więc uważam że sprawą wymaga upublicznienia tak jak to zrobiono w Biurze Pracy.

   2. Kucharzowi także POkazał jaki jest naprawdę i jakie ma cele i kregosłup. Jak mu Niedziólka zaczal przyglądać się zalezności dzialalności gospodarczej ze społeczną to nagle byl aktywnym opozycjonistą tylko PO to aby tamtą władzę obalić we współpracy z Hecmanem. Jak go zabrakło POwoli zaczął uwijac sie przy kolejnym staroście. Znowu uzależnia dzialalność spoleczną od zatrudnień swoich i odwrotnie. Sam ostatnio na łamach konkurencyjnej redakcji wypowiedział sie że dzialalność czasem mu pomaga a czasem przeszkadza. To chyba jedyne prawdziwe słowa?

 2. Naciski po artykule o drodze 592? Nie wierzę. Przecież artykuł jest wybitnie spójny z linią polityczną samorządu wojewódzkiego. Zamiast koncentrować się w której perspektywie zadłużania kraju nastąpi dewastacja drogi „Tysiąca Jezior” i leżącej w jej ciągu ulicy Mazowieckiej, warto byłoby zadać publiczne pytanie dlaczego ZDW chce uraczyć Kętrzyn patoobwodnicą ze zbędną infrastrukturą podnoszącą koszty, a jednocześnie o standardzie tak nędznym, że ruch z dróg wojewódzkich pozostanie na ulicach miasta. Jest jeszcze jedna szkodliwość wynikająca z budowy tego bubla: chociaż problem pozostanie, temat zostanie zamknięty narracją macie obwodnicę więc o co wam chodzi. Niestety i deklarująca działania w interesie publicznym Redakcja nie patrzy na problem z tej perspektywy.

 3. Panie redaktorze co dalej z mobbingiem w pup.Niech redakcja napisze ile ludzi odeszło już z pracy w ostatnim czasie i co tam w śledztwie.

 4. Podobno nie ma już nawet tych pań od staży i szkoleń. Co tam wejdę, to ktoś nowy chodzi. Ciekawe, kto będzie uczył nowe osoby, gdy doświadczone tak szybko odchodzą.
  Śpieszmy się szanować pracownikow – tak szybko odchodzą.

  1. Brak reakcji władz na problem w pup pewnie spowodowało że ludzie wolą sami odejść niż czakając na rozwiązanie problemu stracić zdrowie lub życie. Tak możemy liczyć na władze samorządową, ktora jak nazwa wskazuje sama się rządzi. Pamietajmy przy wyborach o braku dzialań ze strony tych obecnych władz ktorzy za chwilę będaą aktywni i będą prosić o podpis na liście poparcia przy kolejnych wyborach.
   Prokop, Kochanowski Lewandowski, Bobrowski, Janiszewska, Wanago, Pieniak, Wiśniewski, Baraniecka, Olenkowicz. Kto jeszcze?

 5. Przestańcie z tym mobingiem.Kochanowski powiedział że protokole nie ma ani słowa o mobingu.To znaczy że nie ma mobingu.Ma być dobrze i jest dobrze.Po to wybieramy naszych radnych żeby było dobrze a nie było źle.To proste jest.

  1. Tak a Olenkowicz POwiedzial ze sie ze strostą zgadza a w ogole mobbing moze stwierdzić sąd. Cyniczni czy niezorientowani? Prokuratura stawiaz zarzuty sąd skazuje na karę. A pracodawa aby uspokoic zle nastroje czasowo zawiesza osoby wobec ktorych prowadzone sa czynnosci procesowe. Tylko problem jest bo z polityką jak z rodziną? Niewiadomo kiedy od kogo w przyszłości będzie zależalo ich istnienie? więc najlepiej wychodzi się nie robiąc osobiście nikomu krzywdy? Najlepiej czyimiś rękoma? To ten sukces kucharskiego kompromisu?

 6. A dlaczego nikt nie chce się zająć KTBS. Dzisiaj to nawet przy składaniu kwiatów pod pomnikiem Kętrzyńskiego nie było władz KTBS . Czyżby się wstydzili swoich działań i wysłali w delegacji swoich pracowników biurowych. A ci ze strachu poszli choć takiego obowiązku nie mają. A zabawa w KTBS trwa nadal. Pani o której już wszyscy wiedzą latała w czwartek czy piątek po biurze i wydzierała się na innych
  nawet wyganiając ze swojego „gabinetu ” pracowników przychodzących czy to po podpisy czy po konsultacje. Jak długo to jeszcze ma trwać ?

  1. Dali by wszyscy spokój z tym składaniem wieńców , żaden to patriotyzm , tylko pokazówka i starta czasu i publicznych pieniędzy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *