pt. Paź 23rd, 2020

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

PROTEST „KĘTRZYN BEZ MASECZEK”

1 min read

Wieczorem na placu przed Ratuszem Miejskim zebrała się grupa osób, która postanowiła zamanifestować przeciwko restrykcjom rządowym poprzez nie zasłonięcie ust i nosów. Wydarzenie w mediach społecznościowych wzbudzało spore zainteresowanie. Frekwencja była nieduża, choć pewne “portaliki” postarały się o swój jednostronny komentarz. Protestujących było około dwudziestu osób, nie wszyscy ściągnęli maseczki, a niektórzy na widok policji od razu się zmyli – przedstawiciele pewnych mediów. Wokół zgromadzonych po całej przestrzeni placu Marszałka Józefa Piłsudskiego gromadzili się gapie, których przyciągał blask policyjnych kogutów.

Policjanci od razu przystąpili do interwencji spisując wszystkich uczestników niestosujących się do rządowych zaleceń. Nie dopytywaliśmy się, czy każda z osób otrzymała mandat. Policja otoczyła manifestujących i pilnowała porządku.

Na utworzonym facebookowym wydarzeniu „KĘTRZYN BEZ MASECZEK” zgłosiło chęć udziału około stu osób, zainteresowanych było prawie 800 użytkowników tego portalu. Po za manifestacją pod Ratuszem po mieście również krążyły osoby bez maseczek, które integrowały się i wspierały manifestujących w centrum Kętrzyna.

7 thoughts on “PROTEST „KĘTRZYN BEZ MASECZEK”

  1. Ludzi już męczy ta cała paranoja. Policja wykonywała obowiązki absurdalnych władz. Ale chociaż tutaj rzetelnie zostało opisane, a nie jak w pomyjach TK, gdzie wystarczy opluć i myśleć, ze wszystko w porządku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *