PIŁKARSKI WEEKEND – Magna Masuria

Piłkarskie ligi powoli dobiegają końca, jednak nie oznacza to, że w tych rozgrywkach brakuje emocji. Drużyny wciąż walczą o jak najlepsze lokaty w tabeli. Jak w ten weekend poradziły sobie rodzime zespoły? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami i krótkimi komentarzami.

forBET IV liga Warmińsko-Mazurska

Można powiedzieć, że lokalne drużyny z IV ligi rozegrały idealną kolejkę nie tracąc nawet jednej bramki. Wszystkie zespoły grały na swoich boiskach, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele.

Mamy Giżycko pewnie kroczą po awans do III ligi, tym razem zwyciężając aż 6:0 z drugą drużyną Stomilu Olsztyn. Tutaj na pochwałę zasługuje 18-sto letni napastnik Mamr, Krystian Sadocha, który w tym meczu ustrzelił hat-tricka. Do końca sezonu pozostało 5 kolejek, a piłkarze GKS-u mają aż 7 punktów przewagi nad drugą Mrągowią Mrągowo i 9 punktów nad trzecią Polonią Lidzbark Warmiński.

Mrągowia Mrągowo dzięki wygranej 2:0 z rezerwami Olimpii Elbląg wciąż utrzymuje się na fotelu wicelidera utrzymując 2 punkty przewagi nad Polonią Lidzbark Warmiński. Mrągowianie wciąż mają szansę na wygranie ligi, jednak to zadanie staje się coraz bardziej niemożliwe dzięki kolejnym zwycięstwom Mamr.

KKS Granica Kętrzyn wygrywa drugi mecz z rzędu, dobra passa na własnym boisku trwa, ponieważ na 5 ostatnich spotkań przed własną publicznością przegrali tylko jeden. Mecz z Rybnem dał wiele emocji, a tak wysokie zwycięstwo daje nadzieje na uzyskanie wysokiego miejsca na koniec sezonu. Osobiście myślę, że 5 miejsce jest wciąż w zasięgu Kętrzynian.

MKS Korsze podobnie jak Granica dzięki zwycięstwu 4:0 nad Olimpią Olsztynek mają taki sam dorobek punktowy, jednak zajmują 7 miejsce w tabeli, jedno wyżej niż Kętrzynianie. Wygrana, znów podobnie jak w przypadku Kętrzynian, daje nadzieje na walkę o 5 miejsce na koniec sezonu.

MKS Mrągowia Mrągowo 2:0 Olimpia II Elbląg
GKS Mamry Giżycko 6:0 Stomil II Olsztyn
KKS Granica Kętrzyn 3:0 GSZS Rybno
MKS Korsze 4:0 MKS Olimpia Olsztynek

Klasa Okręgowa – Grupa I

Orlęta z Reszla pewnie wygrywają na wyjeździe ze znajdującym się na spadku zespołem GKS Cresovia Górowo Iławieckie aż 3:1. Powiększają swoją przewagę nad trzecią Romintą Gołdap, która zremisowała swój mecz. Na 4 kolejki przed końcem Orlęta mają 4 punkty przewagi, co daje im dużą zaliczkę na utrzymanie fotelu wicelidera i grę w barażach o IV ligę. Zaliczając kolejną porażkę, Cresovia jest o krok od spadku do niższej ligi.

KS Śniardwy Orzysz wręcz zdemolowały Juranda Barciany. Wynik 2:9 na własnym stadionie na pewno nie jest zadowalający, a sam GLKS znów zbliża się do strefy spadkowej. Dorobek 26 punktów może nie być zadowalający patrząc na to, że zarówno Łyna Sępopol i SKS Szczytno mają tylko 2 punkty mniej i jeden mecz rozegrany mniej.

KS Żagiel Piecki wysoko przegrywa w wyjazdowym meczu rozgrywanym w Olecku z lokalną drużyną MLKS Czarni Olecko. Mimo wszystko goście mogą spać spokojnie, ponieważ nie są zagrożeni strefą spadkową a sezon powinni zakończyć mniej więcej w środku tabeli.

CWKS Vęgoria Węgorzewo przedłuża swoją znakomitą passę bez porażki, która trwa już szóstą kolejkę. Tym razem na własnym stadionie podjęli niżej notowaną MBKS Victorię Bartoszyce, z którą wygrali 4:0. Jeżeli Vęgoria przedłuży swoją passę, sezon mogą zakończyć na wysokim miejscu, co będzie dużo lepszym wynikiem niż ten z sezonu 19/20. MBKS pomimo przełamania serii porażek w ostatniej kolejce, znów zalicza porażkę i powoli zbliża się do strefy spadkowej.

Zwycięstwo Łyny Sępopol w wyjazdowym meczu z nieco wyżej notowanym Kłobukiem Mikołajki daje nadzieję na odbicie się ze strefy spadkowej Łyny i pozostanie w Klasie Okręgowej. Mimo, że zespół z Mikołajek jest jedno miejsce wyżej w tabeli, to drużyna z Sępopola wciąż ma jeden zaległy meczy, który może odmienić ich losy.

MKS Jeziorany 0:3 LUKS Wilczek Wilkowo
MLKS Czarni Olecko 4:0 KS Żagiel Piecki
GLKS Jurand Barciany 2:9 KS Śniardwy Orzysz
CWKS Vęgoria Węgorzewo 4:0 MBKS Victoria Bartoszyce
GKS Cresovia Górowo Iławieckie 1:3 RKS Orlęta Rema Reszel
MKS Kłobuk Mikołajki 1:3 ŁKS Łyna Sępopol

A Klasa – Grupa I

KS Olimpia Miłki 3:6 GKS Szczytno
LKS Mazur Wydminy 3:1 WKS Wałpusza 07 Jesionowiec
UKS Start Kruklanki 1:3 MKS Ruciane Nida
KS Pojezierze Prostki 1:0 KS LZS Fala Warpuny

A Klasa – Grupa III

GKS Granica Bezledy 3:0 GKS Gietrzwałd-Uniszewo
LKS Reduta Bisztynek 1:2 KS Tempo Ramsowo Wipsowo
KS Wojciechy – pauza

B Klasa – Grupa I

SAS Szansa Reszel 2:4 KS Łęgajny
Błękitni Stary Olsztyn 6:2 GLKS Salęt Boże
SSIR Pogoń Ryn 3:1 GKS II Szczytno
CWKS 202 Lamkowo 1:0 KS juksty Muntowo
Mini Soccer Academy Mrągowo – pauza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *